Утилізаційні війни

Урядовці домагаються в росіян скасування утилізаційного збору. У Росії ж обдумують новi обмеження імпорту транспортних засобів

Урядовці домагаються в росіян скасування утилізаційного збору. У Росії ж обдумують новi обмеження імпорту транспортних засобів

Україна має намір вмовити Росію взаємно скасувати утилізаційні збори на імпортні авто. Втім наші сусіди планують невдовзі розширити перелік автомобілів, із яких стягуватимуться додаткові гроші. Про наміри вітчизняних урядовців під час ялтинського форуму заявив перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський. 

“Щоб між нашими країнами утилізаційного збору взагалі не існувало – це для наших країн найкращий варіант, і ми будемо намагатися його представляти нашим партнерам”, – заявив він журналістам, додавши, що сторони наразі ведуть переговори. Взагалі позиція урядовців дивна: навіщо запроваджувати збір, а потім домагатися його скасування, оголошуючи чи то ультиматум, чи то прохання. Тим більше, урядовці запевняли, що утилізаційний збір сприятиме підвищенню попиту на вітчизняні авто.

Невдоволеними “протекціоністськими” кроками Кабміну є й українські автовиробники. “Постанова Кабінету Mіністрів України №843 є дещо поспішною і далеко не найвдалішою спробою відповісти на введення Російською Федерацією утилізаційного збору з транспортних засобів… Постанова не вводить ніяких податків або зборів, а лише встановлює нечітку вимогу до осіб, які ввозять транспортні засоби (причому тільки з Росії, а не з усіх країн!), забезпечити утилізацію транспортних засобів після зняття їх з експлуатації або укласти угоди з іншими особами на організацію такої утилізації”, – йдеться у заяві, розповсюдженій асоціацією “Укравтопром”. 

Там зазначають, що росіяни через окремий закон і детальну постанову уряду запровадили комплексну систему утилізації транспортних засобів, встановили жорсткі вимоги до виробників, які займатимуться процесом, а також встановили стимули для розвитку внутрішнього автомобільного виробництва. У нас же вийшло щось не те. 

“Фактично ця вимога нікого ні до чого особливо не зобов’язує, адже для російських виробників не буде нічого складного в тому, щоб підписати договори з українськими юридичними особами на утилізацію автомобілів. Чи отримають якусь вигоду від прийняття постанови внутрішні виробники, споживачі або державний бюджет? Малоймовірно. Гіпотетичну вигоду отримають хіба що підприємства, що займаються утилізацією відходів, які зможуть укласти вигідні для себе угоди на майбутнє”, – констатують українські автовиробники.

В “Укравтопромі” пропонують ухвалити спеціальний закон про утилізацію транспортних засобів, в якому має бути прописаний чіткий порядок “знищення” авто, зобов’язання сторін процесу, а також запровадження окремого податку. Усі нововведення, зазначають в асоціації, мають поширюватися на будь-які імпортні авто, а не лише не російські.

Наразі урядовці більше слухають, як реагують на новацію російські колеги. А там процес не стоїть. Невдовзі утилізаційний збір запровадять і на іноземну сільськогосподарську техніку. Проект підтримав і президент РФ, і партія “Єдина Росія”. Там щоправда теж є свої нюанси. 

Перший віце-прем’єр-міністр Ігор Шувалов минулого тижня заявив, що автомобільний збір ввели тимчасово – поки росіяни не навчаться використовувати авто не більше 3-5 років і проводити його утилізацію за власні кошти. Тоді й можна буде імпортувати техніку. Та чи втішить це український Кабінет Міністрів? І чи доводитимуть почате до кінця, як того вимагають вітчизняні автовиробники? 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.5805 / 4.1MB / SQL:{query_count}