На межі виживання

Українці втричі менше заробляють, аніж потрібно для життя

Українці втричі менше заробляють, аніж потрібно для життя

Економічні показники у нашій країні продовжують скочуватися до катастрофічного рівня. Попри запевнення уряду про дефляцію в країні, зарплатня майже не зрушує з мертвої точки, а ціни на комунальні послуги та найелементарніші продукти харчування повільно, але невпинно піднімаються догори.

Сьогодні для того, щоб один здоровий громадянин України міг задовольнити свої мінімальні базові потреби, необхідно 3980 гривень. Такі підрахунки зробили у Національному форумі профспілок, повідомляє Радіо Свобода із посиланням на голову Форуму Мирослава Якібчука. 

З його слів, проведені дослідження показали, що вижити на встановлений державою прожитковий мінімум (у середньому 1044 гривні) змогла лише вчителька з сільської місцевості Івано-Франківської області. Твердження, яке більше скидається на анекдот, але все ж це гірка правда українського політичного життя. 

Якщо ж українські громадяни “захочуть” отримати медичну, юридичну чи інші види допомоги, то середній особистий бюджет фактично буде не спроможний цього витримати, адже для таких потреб зарплатня має бути не меншою 4500 гривень. Якщо громадянину  ще й заманеться читати книжки, ходити до театру, у кіно, користуватися ліцензійною продукцією, до чого так закликають урядовці, то його зарплатня мала б бути не меншою 5 тисяч гривень.

Натомість сьогодні середня заробітна плата більшості українців становить 2719 гривень. У економічно малоуспішних регіонах (як-от Тернопільщина), рідко в кого зарплата є вищою 1904 гривень. У той же час левова частка українців одержують голу мінімалку, що при отриманні на руки, становить значно менше від встановленого державою прожиткового мінімуму. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.2363 / 4.07MB / SQL:{query_count}