Украдені цінності

Нинішнє суспільство зраджує українські традиції

Нинішнє суспільство зраджує українські традиції

Споконвічним орієнтиром українців та їх багатовіковою цінністю, що не дозволяла остаточно втратити власну державу, була свобода і можливість самим вирішувати свою долю. Сьогодні нащадки автора першої в світі конституції та одні із найнепоступливіших жителів Європи перебувають у стані меркантилізації та нехтування основних ознак вільного громадянина.

Гонитва за благом і комфортом, багаторічне радянське панування дають свої результати: українці перш за все цінують економічне зростання і особисте фінансове благополуччя, а не можливість самостійно обирати свій життєвий шлях. Такі висновки напрошуються після оприлюднених у ZN.UA даних соціологічної служби Центру Разумкова.

Так, на першому місці серед найбільш актуальних для наших співгромадян тем опинилася проблема подолання безробіття (за це висловилися 59,3% опитаних), кризи в економіці, економічного зростання (51,8%), підвищення загального рівня зарплат, пенсій, стипендій (51,5%), зниження цін (43,3%).

Природне бажання особистого добробуту за логікою розвитку цивілізованого громадянського суспільства не повинно було б заважати основним ціннісним прагненням громадян. Проте в Украї­ні діаметрально протилежна ситуація: за припинення політичних репресій, свободу лідерів опозиції висловилися 18,6% респондентів. Майже така ж сама кількість прагне реформи правоохоронної системи і справедливого правосуддя і лише 13,2% – розвитку демократії та можливості впливати на дії влади. Мати елементарні права людини, тобто вільно висловлювати свою позицію, брати участь у виборах важливим є  для трохи більш ніж 10% опитаних.

Результати опитування демонструють: в Україні відсутні політична культура та розуміння того, що без свободи ніколи не досягти особистого добробуту… 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8557 / 4.07MB / SQL:{query_count}