Україна змінює клімат

Наша країна перетворюється на Грецію

Наша країна перетворюється на Грецію

Клімат України стає субтропічним і буде нагадувати клімат Греції. Про це повідомив директор Українського гідрометеорологічного центру МНС Микола Кульбіда. “З початку 80-х років і до нинішнього року ми маємо досить стрімку тенденцію до зростання середньорічної температури повітря”, – сказав він, повідомляє УНІАН. 

За словами Кульбіди, найбільш виражене потепління в Україні проявляється в холодний період року. “Кожен наступний градус буде викликати збільшення кількості днів з температурою 350С і більше, що призведе до все більш посушливого характеру погодних умов”, – пояснив він. 

 Також Кульбіда зазначив, що навіть тенденція до збільшення кількості опадів в Україні “тут не допоможе, адже вони переважно зливового характеру і швидко випаровуються”. 

 “У кліматичних зонах Україна, особливо її степова частина, поступово наближається до сухих субтропіків, таких, як Греція, наприклад”, – констатував Кульбіда. 

В Україні з 8 серпня прогнозується незначне зниження температури повітря. Про це про це під час брифінгу сказав директор Укргідрометцентру МНС Кульбіда. 

“Уже сьогодні поступово почався рух атмосферних фронтів із Західної Європи далі на схід, і можна говорити, що сьогодні вже крайній захід Україна буде під впливом цих атмосферних фронтів”, – сказав він, додавши, що в цьому регіоні пройдуть короткочасні грозові дощі. 

8 – 9 серпня холодний атмосферний фронт із заходу пройде по більшій частині території України, за винятком крайнього півдня і сходу. Проте в Києві найближчу добу збережеться висока температура. 7 серпня в столиці очікується температура до +37 градусів. За даними Гідрометцентру, Україна залишиться під впливом спекотної повітряної маси. Атлантичне повітря переміститься на захід країни з Центральної Європи. 

На більшій частині території України 7 серпня буде сухо, температура вночі +17 – +23 градуси, в Криму та Приазов’ї місцями +24 – +26 градусів, вдень сильна спека +34 – +39 градусів, у південних областях місцями +40 – +42 градуси.  Лише в західних областях подекуди короткочасні дощі, грози. Вітер південний з переходом на західний, 5 – 10 м/с, вдень місцями шквали 18 – 23 м/с. Температура вночі +17 – 22 градусів, вдень +26 – 33 градусів, в Карпатах +22 – 27 градусів. 

Зазначимо, що останнім часом, із встановленням сухої спекотної погоди, в Україні різко зросла кількість пожеж. 3 серпня МНС оголосило тривогу через високий рівень пожежної небезпеки в Україні у зв’язку з спекотною погодою. З цієї причини Кабінет міністрів ухвалив рішення обмежити відвідування лісів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7186 / 4.09MB / SQL:{query_count}