Кліщі нахабно атакують львів’ян

Лікарі застерігають: укус паразита може вразити не лише нервову і серцево-судинну системи, а навіть призвести до інвалідності! 

Лікарі застерігають: укус паразита може вразити не лише нервову і серцево-судинну системи, а навіть призвести до інвалідності! 

У травні-червні традиційний пік активізації кліщів. Ці паразити чатують на нас не лише у лісах та парках, але й у скверах і просто на вулицях. “Найбільш агресивними кліщі стають двічі на рік – навесні (у травні – червні) та восени (у вересні – жовтні). Решту часу – можна спокійно насолоджуватись відпочинком на природі, хоча вони активні все літо”, – зазначає завіду­вач відділом медичної паразитології Львівської міської санепідемстанції Наталії Білобрам.

Звісно, не кожен, на чиє тіло причепився кліщ, йде до лікаря. А дарма! Загалом торік до медустанов міста звернулося понад сім сотень осіб із цією проблемою. Що цікаво, за словами ентомолога, особливо небезпечними у Львові є вулиці Лисенка, Личаківська та Тернопільська.

Основна небезпека від укусів кліщів у тому, що во­ни можуть переносити кліщовий енцефаліт і системний бореліоз, або, так звану хворобу Лайма. Вона часто призводить до таких важких ускладнень, як ураження нервової та серцево-судинної систем. Так, минулого року у Львові зареєстрували 84 випадки хвороби Лайма, а ось у 2010-му – 54. 

Одягайте одяг світлих тонів

Коли плануєте відпочинок у лісі і хочете уникнути кліщової навали, співрозмовниця радить одягати однотонні речі й бажано світлих тонів, адже так краще помітно комах. Одяг має прикривати руки і ноги, а дітям обов’язково дайте головний убір.

“Виїжджаючи на відпочинок у ліс чи просто прогулюючись, варто час від часу оглядати себе і знайомих. Увагу звертати передусім на голову, згини на ліктях та під колінами,  шию, тобто там, де шкіра найтонша, – каже ентомолог. – Повернувшись додому, зі себе відразу варто зняти одяг, білизну, ретельно їх оглянути, випрати і випрасувати речі”.  

Роздягаючись, не можна класти одяг на ліжко чи диван, а тим паче спати у ньому! Ба більше, паразита можна принести до оселі навіть із висушеним на балконі чи на подвір’ї одягом чи білизною, якщо поруч є дерева чи кущі!

Самотужки кліща краще не витягувати! 

Якщо ж неприємність все-таки трапилася, самотужки паразита краще не витягувати, а звернутися до лікаря. Ще б пак, на місці всмоктування кліща може розвинутися запальна реакція, нерідко з нагноєнням і утворенням сильно сверблячої рани. Лікарі видалять його у стерильних умовах, що допоможе уникнути зараження вірусом.

Якщо ж змоги навідатися до медиків немає, то варто дотриматися низки порад. Перше – щоб голівка паразита не залишилась у вашому тілі, забирати його варто не ривком, а поступово витягуючи. Викручувати його слід проти годинникової стрілки. Друге – згодом місце необхідно обробити антисептиком, а рештки кліща видалити стерильною голкою (її обробіть спиртом), так, як видаляють занозу. Рану обробіть йодом чи спиртом.  Самого ж кліща найкраще спалити.

Найбільший ризик – хвороба Лайма 

Що швидше видалити кліща, то менший ризик отримати великі неприємності. Так, ризик зараження хворобою Лайма залежить від тривалості присмоктування кліща: впродовж доби вірогідність інфікування досить мала, а в кінці третьої доби вона сягає 100%. 

Після видалення кліща не варто втрачати пильність: упродовж місяця потрібно ретельно слідкувати за самопочуттям. У разі появи ознак захворювання – терміново звертайтеся до лікаря-інфекціоніста.

Першими проявами недуги є почервоніння на місці присмоктування кліща – червона цяточка росте, кільцеподібно розширюючись. З’являються головний біль, затверділість м’язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. Якщо не провести лікування на ранній стадії, недуга може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м’язів, нервової і серцево-судинної системи, ба й навіть до інвалідності.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7109 / 4.1MB / SQL:{query_count}