Від українофобії до сепаратизму

Українські інтелектуали висловили готовність об’єднатися під спільним знаменом боротьби проти українофобії

Українські інтелектуали висловили готовність об’єднатися під спільним знаменом боротьби проти українофобії

Активізація інтелектуалів викликана збільшенням випадків національної нетерпимості до панівного народу та сепаратистських проявів у регіонах України. Експерти дійшли висновку, що це загрожує суспільству і державному устрою нашої країни. 

Обговорення проблем, пов’язаних із антиукраїнськими тенденціями, відбулося в ЛНУ ім. І. Франка. У заході взяли участь близько сотні громадських діячів, істориків, політиків і науковців. Заклики академічної спільноти університету і гостей з різних регіонів України пролунали під час семінару “Українофобія як явище та політтехнологія”.

Проблеми пропаганди українофобських позицій та бездіяльність влади у справі відстоювання національних цінностей українського народу викликає гостру критику та спротив у середовищі українських учених. 

Так, під час семінару проректор із науково-педагогічної роботи ЛНУ  Звенислава Мамчур закликала відстоювати українські національні цінності та протидіяти антидержавним течіям, що активно поширюються в Україні. “Ми все  частіше стикаємося із проявами українофобії в повсякденному житті. Це неприпустимо, тому мусимо говорити про проблеми, які у нас є. Ми не маємо права мовчати!” 

Найбільш проблемними регіонами України у контексті українофобії  є Крим, Східна Україна та Закарпаття. Так, саме Закарпатська область нині потерпає від зовнішніх втручань і внутрішніх розколів. Про це розповів доктор філологічних наук професор із Ужгорода Любомир Белей. З його слів, закарпатський регіон є яскравою ілюстрацією не лише бездіяльності української влади, але й її підігравання антиукраїнським рухам. Любомир Белей назвав три основні джерела, якими чимраз активніше поширюється українофобія на Закарпатті, – неорусинство, закордонний вплив і використання Церкви для розпалювання нетерпимості у регіоні.

“У Закарпатській області ще з часів розвалу СРСР було активовано радикальний антиукраїнський та українофобський політичний неорусинський проект, який і нині активно підтримують Москва, Будапешт, Брати­слава та деякі політичні кола в Україні”, – заявив професор. 

Не менш беззахисною є наша держава і в публічній сфері, про що свідчить дослідження кандидата історичних наук Василя Расевича, який висвітлив тему антиукраїнської пропаганди в художніх і документальних фільмах російського виробництва. 

“За останнє десятиліття росіяни встигли зняти низку фільмів і серіалів на історичну тему... Майже в усіх цих стрічках чітко проглядається намагання утвердити на всьому російськомовному просторі свій злегка відкоригований під сучасних правителів історичний канон”, – каже він. 

Результатом обговорення мають стати практичні рекомендації щодо законодавства, яке мусить регламентувати будь-які прояви українофобії, захист інформаційного простору України і громадський спротив згубній діяльності нинішньої влади.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9283 / 4.08MB / SQL:{query_count}