Олігархократія: погляд із Європи

У Європарламенті пропонують заморозити фінансові активи родини і друзів Януковича

У Європарламенті пропонують заморозити фінансові активи родини і друзів Януковича

Родина президента України, яка активно збагачується і розвиває свій бізнес,  за інших обставин могла б претендувати на звання найуспішнішого сімейства Cхідної Європи: батько – президент, один син – парламентарій, другий – “самостійний” бізнесмен із багатомільйонними активами. 

Проте у самій Європі на невпинне збільшення статків президентської сім’ї на тлі зубожіння пересічних українців дивляться зовсім по-іншому. У Європарламенті пропонують заморозити активи родини і друзів Януковича. Так, необхідність обмеження олігархічного панування в Україні висловив депутат Європарламенту Міхаель Галер, який заявив, що президент України Віктор Янукович, його родина та друзі отримують щораз більше влади, що суперечить будь-яким принципам, які декларує Україна на офіційному рівні. 

Депутат, зокрема, акцентував увагу на призначенні наближених до Віктора Януковича осіб на посади міністра внутрішніх справ, керівників Державної податкової служби та Націо­нального банку України. Єдине, чого хочуть син Януковича, родина та друзі, це наповнювати свої кишені”, – цитує  М. Галера УНІАН.

ДО ТЕМИ

Згідно з даними “Економічної правди”, суми доходів, задекларовані українськими чиновниками за 2011 рік, свідчать, що в нинішньому уряді перебувають переважно мільйонери.

Так, найбагатшим урядовцем є віце-прем’єр-міністр інфраструктури Борис Колесніков, який за 2011-й задекларував 166,4 млн грн доходу. Другий найбагатший чиновник – Петро Порошенко, який отримав за рік 86,605 млн грн. Третє місце посідає екс-лідер партії “Сильна Україна”, віце-прем’єр-міністр – міністр соцполітики Сергій Тігіпко, який збільшив свої доходи на 11,4% порівняно з 2010-м до

26,911 млн грн. Найбільш вражаючий темп зростання доходів у 500%(!) продемонстрував аграрний міністр Микола Присяжнюк, інформує “Економічна правда”. Торік кум Януковича та бізнес-партнер Юрія Іванющенка отримав майже 8 млн грн доходу проти 1,4 млн грн у 2010 році.

Окрім них, до цього рейтингу потрапили Валерій Хорошковський, Юрій Колобок,  Дмитро Табачник, Микола Азаров, Раїса Богатирьова та інші урядовці. 

Європейський депутат не обмежився критикою і висунув конкретну ініціативу – заморозити активи родини українського президента та його оточення. Розпочати арешти “сімейних рахунків” депутат пропонує з Кіпру.  “Кіпр – це добре місце, щоби почати виявляти ті активи”, – сказав він.

Заяви Галера підтримав і депутат ЄС від Болгарії Андрій Ковачев, сказавши, що перешкодою на європейському шляху України є не справа колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, а олігархія. “Олігархи не хочуть реформувати Україну за європейською моделлю, а хочуть зберегти її задля власного збагачення”, – сказав

А. Ковачев. Масовості заяви європейців набули, коли депутат від групи “зелених” Вернер Шульц сказав, що для ілюстрації укорінених в українському суспільстві олігархічного і кримінального елементів варто принаймні подивитися на те, як в Україні відбувалися державні закупівлі в процесі підготовки до Євро-2012. Наразі ні президент, ні МЗС не висловили своєї позиції стосовно ініціативи євродепутатів.

Заяви європейських політиків можуть свідчити про дві позитивні тенденції в процесі українсько-європейських відносин. По-перше, погляд ЄС на українські проблеми перестає проходити виключно крізь призму справи Тимошенко. По-друге, у ЄС, видається, таки не мають наміру миритися з українським гарантом, і на будь-які його заяви про зовнішньополітичні успіхи євродепутати відповідають заявами про внутрішні провали в Україні. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.7315 / 4.1MB / SQL:{query_count}