Відпочинок без казусів

“Пошта” з’ясувала, за яких умов громадян України можуть не випустити за кордон

“Пошта” з’ясувала, за яких умов громадян України можуть не випустити за кордон

Під час літніх відпусток багато людей планують відпочивати за межа­ми країни. Поза тим, не всім вдасться перетнути кордон, якщо є певні юридичні нюанси. 

“Статтею 6 Закону Ук­раїни “Про порядок в’їзду і виїзду громадян України з території України” встановлено обмеження виїзду за кордон громадян, проти яких порушені кримінальні справи, не виконані аліментні чи інші боргові зобов’язання, а також не оплачені комунальні послуги, виконання яких встановлено судовим рішенням. До обмеження громадянинові виїзду за кордон виконавча служба може вдатись у разі, коли інші способи впливу – рейди, судові рішення, опис майна – вже не діють”, – розповів “Пошті” речник Головного Управління юстиції у Львівській Області Павло Огірко. 

За його словами, державний виконавець вдається до цієї спроби, коли бачить, що особа не має зареєстрованого нерухомого майна, не працює, не має інших офіційних доходів, звідки можна примусово стягнути штраф, аліменти чи комунальні борги, а водночас є дані про можливий виїзд боржника за кордон.

“У такому випадку виконавча служба скеровує подання до суду про заборону боржникам виїзду за кордон. Якщо суд задовольняє подання, то є два шляхи виконання. У випадку, коли громадянин не має закордонного паспорта, то подання направляють в обласне управління громадянства, еміграції і реєстрації фізичних осіб (колись ВВІР), де блокують видачу паспорта до пред’явлення громадянином постанови про припинення виконавчого провадження. Якщо ж закордонний паспорт виданий раніше, подання скеровується державній прикордонній службі, яка може зупинити особу вже на кордоні. Це відбувається не за списками, а по кожному окремому виконавчому провадженні. І від суми заборгованих зобов’язань не залежить”, – пояснює Павло Огірко. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8797 / 4.07MB / SQL:{query_count}