Відзначили з миром

9 травня у Львові, як і у більшості міст України, пройшло скромніше, ніж рік тому 

9 травня у Львові, як і у більшості міст України, пройшло скромніше, ніж рік тому 

Цьогоріч відзначення Дня перемоги у Львові відбулося куди спокійніше, ніж торік. Хоч тут, як і у Тернополі, попри заборону на червоні прапори знайшовся сміливець, що розгорнув “стяг перемоги”. Із другої спроби розгорнути червоний прапор на Пагорбі слави у Львові таки зав’язалася невелика сутичка – біля 12.00 чоловік намагався розгорнути червоний прапор, на що й відреагували декілька молодиків. 

Почалася штовханина, яку, втім, швидко втихомирили міліціонери. Цю подію не порівняти з минулорічними баталіями та скандалами, під час яких навіть стріляли. 

Загалом усі заходи в рамках святкування Дня перемоги у Львові пройшли без порушення громадського порядку. Про це заявили головний міліціонер регіону Олександр Рудяк та начальник УСБУ області Юрій Кіцул. “Все проходило в рамках закону і це – заслуга всіх громадян”, – наголосив очільник обласної міліції. У свою чергу начальник УСБУ області прокоментував ситуацію із затриманням чоловіка, який розгорнув червоний прапор. “Затримали чоловіка не за розгортання червоного прапора, а за порушення порядку проведення масових заходів”, – наголосив Юрій Кіцул.

Куди гарячіше було у Тернополі, де колону комуністів, які йшли покласти квіти до Вічного вогню, намагалися спинити місцеві прихильники і депутати правлячої в області партії.

На користь того, що країна починає одужувати від історичної лихоманки, свідчить і своєрідне почуття гумору. У чотирьох містах (Львові, Києві, Одесі та Дніпропетровську) встановили скульптуру “пісяючого Сталіна” – за аналогією із відомим символом Брюсселя. На анонсоване у Львові “відкриття пам’ятника Сталіну” біля міськради прийшли журналісти з більшості місцевих видань, низка депутатів і люди старшого покоління.

Загалом, 9 травня із нагоди відзначення 67-ї річниці перемоги у Другій світовій війні відбулося більше 14,1 тисяч масових заходів у близько 5 тисячах населених пунктів. Усього їх відвідало близько 2,4 мільйонів осіб. Аби уникнути інцидентів, охорону цих заходів забезпечували понад 30,5 тис. працівників органів внутрішніх справ. 

Найбільш багатолюдні заходи, за даними МВС, відбулися на території Харківської (280 тис. осіб), Запорізької (232 тис. осіб), Черкаської (понад 212,8 тис. осіб) та Хмельницької (130 тис. осіб) областей. Під час заходів трапилось всього декілька інцидентів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2002 / 3.97MB / SQL:{query_count}