Економіку озеленять

Успіхи влади оцінюватимуть не лише за економічними, а й за екологічними параметрами

Успіхи влади оцінюватимуть не лише за економічними, а й за екологічними параметрами

Українська економіка буде екологічною. У цьому принаймні запевняє прем’єр-міністр України Микола Азаров, який час від часу повторює цю думку. Під час засідання Кабінету Міністрів, яке відбулося вчора, він вирішив таки зануритись у тему. Тепер він доручив Мінекономрозвитку та Міненергетики “узагальнити результати реалізації програм з енергоефективності та створити модернізовану і єдину державну програму”.

Про загальний енергоаудит прем’єр заявляв ще минулого року: “Країні потрібен повний енергоаудит: теплоенергетики, промислових виробництв, житлово-комунального господарства. Інструментальний аудит, який дасть об’єктивну картину енерговитрат і розуміння, на чому концентрувати наші обмежені ресурси”. Посилаючись на оцінки експертів, Азаров уточнив: щорічно втрати національної економіки від неефективного енергозбереження сягають 15-17 млрд доларів. Окрім цього, в Україні удвічі більша величина енергоємності ВВП, аніж у середньому у світі: середньосвітова величина становить 0,2 кг нафтового еквіваленту на 1 дол. США, рівень енергоємності ВВП в Україні сягає 0,41 кг на 1 долар США.

Енергоаудит має стати підвалиною модернізації економіки, а вона, знову ж таки як запевняє прем’єр, матиме “сильну екологічну складову”. “Відтепер уряд оцінюватиме роботу місцевих органів влади як за економічними, так і за екологічними показниками”, – каже Азаров.

Зазначимо, що зараз Україна проводить одну із найгірших екологічних політик у світі – якщо судити за індексом екологічної ефективності, який щороку розраховують експерти Центру екологічної політики та права при Єльському університеті. Наприклад, 2012 року за ефективністю екологічної політики ми посіли 102 місце із 132-х. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4330 / 3.96MB / SQL:{query_count}