Мирослав Маринович закликав до бунту духу

Віце-ректор Українського католицького університету вважає, що першопричиною суспільних негараздів є не матеріальна, а духовна убогість

Віце-ректор Українського католицького університету вважає, що першопричиною суспільних негараздів є не матеріальна, а духовна убогість

Для покращення ситуації в українському суспільстві потрібна не так зміна влади, як трансформація сучасної структури держави. Таку думку висловив під час своєї лекції 6 травня в  рамках проекту “Вуличний університет” український правозахисник, публіцист, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи, віце-ректор Українського католицького університету у Львові Мирослав Маринович. 

“Першопричина суспільних негараздів не матеріальна, а духовна убогість”, – вважає він. Для того, щоб подолати тенденцію поглиблення суспільного занепаду в Україні, на думку правозахисника, необхідно консолідовувати свої зусилля і приходити до розуміння особистої відповідальності кожного громадянина за ситуацію, яка складається в державі.

“Всі люди у сучасному світі шукають захист. Особливість українців полягає в тому, що ми шукаємо захист у своїй хаті скраю без консолідації, єднання і реальних дій. Але досвід нашої історії демонструє, що зло виштовхує нас із хати. Тому єдиним інструментом боротьби є об’єднання наших зусиль”, – зазначив Маринович, виступаючи просто неба у парку ім. І. Франка. 

Віце-ректор УКУ погоджується із неприйнятністю сучасної ситуації в країні, проте висловлює переконання, що із простою заміною влади Україна не зможе стати успішною державою. “Ми живемо в аморальній країні. Але мене не переконують слова, що якщо замінити уряд і президента, то ми матимемо моральну країну. Не матимемо! Тому що необхідно змінювати не лише уряд, а перш за все систему”. 

На думку Мирослава Мариновича, хибно організована система, до якої також відноситься й політична система України, або відкидає не прийнятних для неї людей, або асимільовує їх під себе. Для ілюстрації правозахисник навів приклад українського парламенту, куди суспільство обирає гідних людей, які згодом себе дискредитують. 

Особливу увагу Мирослав Маринович закцентував на необхідності тверезого розуміння процесів, що відбуваються в країні й закликав до духовного бунту, як основного інструмента протистояння владі і суспільним хибам. “Я кличу вас до бунту духу. В Україні повинно настати моральне одужання. Варто пам’ятати, що ми також свіввідповідальні за стан речей у нашій країні”, – наголосив колишній політв’язень. 

Зокрема, доповідач зазначив, що духовно бунтувати і не погоджуватись із аморальністю системи необхідно вже сьогодні. За словами Мирослава Мариновича, коли тільки зароджувалась тепер панівна система нинішньої влади, її можна було приборкати незначними зусиллями суспільства. Тепер же, щоб протидіяти системі, можуть стати необхідними великі жертви. “Суспільству необхідно вже сьогодні впливати на стан справ у державі, інакше теперішня система знову приведе нас у тюрми”, – резюмував свій виступ Мирослав Маринович. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6346 / 4.09MB / SQL:{query_count}