Є ще порох у порохівницях!

На Яворівському полігоні відбулися полкові тактичні навчання аеромобілістів, де задіяли майже 600 військових та 130 одиниць бойової техніки

На Яворівському полігоні відбулися полкові тактичні навчання аеромобілістів, де задіяли майже 600 військових та 130 одиниць бойової техніки

Військових 80-го окремого аеромобільного полку раптово підняли за тривогою. Вона була навчальною, але максимально наближеною до бойових умов. Десантникам наказали здійснити марш на Міжнародний центр миротворчості та безпеки на штатній техніці та виконати поставлені завдання.
За словами керівника навчань – начальника аеромобільних військ Сухопутних військ ЗСУ полковника Сергія Лісового, згідно з розпорядженням міністра оборони України та рішенням начальника Генштабу ЗСУ, полк було раптово приведено у вищий ступінь бойової готовності.

ДО ТЕМИ

Сергій Лісовий вважає, що 80-й аеромобільний полк є одним із найкращих у ЗСУ. Адже він стабільно показує високі результати у бойовій підготовці, що свідчить про якісну методичну підготовку офіцерів та принципову вимогливість командування полку до  виконання планових завдань. 

“Десантники здійснили марш на полігон у складі майже 600 військових та 130 одиниць бойової техніки. Позапланова перевірка припала на період, коли військовослужбовців, які були підготовлені упродовж минулого року, звільнили у запас. Тому основне навантаження лягло на плечі солдатів строкової служби, які відслужили лише півроку”, – каже Сергій Лісовий. 
До речі, ці полкові навчання за напругою та характером є другими за роки незалежності України. Першими такі навчання провела 97-ма окрема механізована бригада (нині вона вже історія – “Пошта”). Якщо тоді військові готувалися до навчань майже півроку, то десантникам наказ надійшов раптово. За кермом ж військових машин були як конт­рактники, так і солдати строкової служби. 
Недарма кажуть, що поле – академія солдата. Власне під час цих навчань десантники виклалися на повну, показавши свою бойову майстерність. На полігоні вони відпрацьовували злагодженість підрозділів, здійснення рейдів, проведення розвідки, орієнтування на незнайомій місцевості та бойові стрільби. Результат кожного десантника у виграних секундах на марші, набраних балах в ураженні мішеней, безвідмовній роботі довіреної їм техніки та озброєння.
Під час навчального бою аеромобілісти ліквідували передовий пункт управління тактичної авіації ворога, вивели з ладу основні елементи його командного пункту ракетного дивізіону. Десантування аеромобільної роти способом зависання (це коли гелікоптер зависає над землею на висоті від 1,5 до 3 м і десантники з нього вистрибують) дало змогу захопити вигідні рубежі та утримувати їх до підходу та організації контратаки основними силами армійського корпусу.
Активну участь у маневрах взяла армійська авіація. Ланка гвинтокрилів Мі-8 здійснювала доставку десантників до місця виконання завдань, підтримувала їх із повітря. Спостерігаючи за діями в небі, одразу ж відчувалось, що грізними повітряними суднами керують пілоти-аси. Так і є – більшість із них мають великий досвід, адже постійно є учасниками миротворчих місій ООН. 
А ось майже 80% особового складу, які взяли участь у навчаннях, є строковиками віком від 18 до 25 років. 
Зокрема, для 24-річного військового зв’язківця Юрія Білецького (він уже встиг здобути дві вищі освіти та відслужити свої шість місяців із дев’яти – “Пошта”), такий  вихід на полігон є набагато кориснішим та ефективнішим, аніж перебування на території частини, адже саме тут він бачить зміст служби у війську. Юрій каже, що служити в армії мріяв із дитинства, а тим паче бути десантником, бо сам родом із Хирова, де колись була десантна частина.
Як розповідає львів’янин, кулеметник бойової машини піхоти Андрій Гриць (він служить уже два роки за контрактом – “Пошта”), цей польовий вихід  запам’ятався йому найбільше, адже він уперше взяв участь у навчаннях такого масштабу та характеру. До речі, він вправно виконав стрільбу з кулемета і вклався у норматив.
Після завершення активної фази навчань командир 13-го армійського корпусу Сергій Попко зазначив, що оцінювався саме реальний стан військової частини й спроможність виконати бойове завдання у визначені терміни. “Такі заходи дають можливість оцінити військові підрозділи – наголошую – не збірні екіпажі та зведені підрозділи, а саме – штатні, з їхнім особовим складом, озброєнням та технікою. Вони мали час на підготовку – щомісячно були планові виходи на полігон, під час яких виконувалися навчальні вправи стрільб зі стрілецької зброї та штатного озброєння, проводилися тактико-спеціальні та спеціальні заняття. Загалом задоволений діями десантників, які належно підготувалися”, – резюмував генерал-майор. 
IMG_3334.jpg
IMG_3367.jpg
IMG_3448.jpg 
bileckii.jpg
Юрій Білецький 
gryc.jpg
Андрій Гриць 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4442 / 4.03MB / SQL:{query_count}