Українські новини: телеграф

Неекономним підвищать тарифи на електроенергію 

Національна комісія регулювання електроенергетики має намір збільшити тарифи для населення, яке споживає понад 800-1000 кВт-годин електроенергії в місяць. У НКРЕ хочуть виокремити додаткову групу споживачів – таких, які не економлять. Як повідомив глава НКРЕ Сергій Тітенко, рішення про підвищення тарифів для населення, яке споживає понад 800-1000 кВт-год на місяць, може бути прийняте найближчими днями. При цьому він уточнив, що рівень такого тарифу поки остаточно не визначений. За словами Тітенка, нині понад 800-1000 кВт-ч електроенергії в місяць споживає близько 10% жителів України. НКРЕ працює над тим, щоб при ухваленні рішення не постраждали соціально незахищені верстви населення. “Є люди, які проживають у будинках з електричним опаленням – великими котлами, що споживають понад 1000 кВт-год на місяць. Вони далеко не завжди заможні. Уважно вивчаємо це питання”, – каже він. 

Міліціянти не знають іноземної 

Із числа тих співробітників міліції, які забезпечуватимуть правопорядок під час Євро-2012, максимум 15% володіють англійською мовою. Про це під час круглого столу “Україна напередодні Євро-2012: громадський конт­роль” повідомив правозахисник, голова Громадської ради при МВС України Едуард Багіров, інформує “УНН”. “Якщо громадянин іншої країни потребує будь-якої допомоги правоохоронця, він звертається до нього мовою, яку він знає та яка для нього доступна. На жаль, нині практично зі 100% міліціонерів, які мають забезпечити правопорядок, максимум 15% у повному обсязі володіють англійською мовою, аби можна було зрозуміти, що хочуть наші гості та чого вони потребують”, – каже Багіров. Правозахисник зауважив, що мовний бар’єр є великою проблемою, яку за останній рік наші чиновники так і не змогли вирішити, хоча гроші на навчання були виділені.

За саботаж на вихід з речами!

Президент обіцяє звільняти чиновників за саботаж передвиборчих обіцянок. Реалізація соціальних ініціатив Януковича є “надзвичайно важливим завданням для влади”, а проходить дуже повільно – досі не підвищені пенсії, а українці не отримали дешеве житло. Відтак Віктор Федорович обіцяє знайти інше місце праці тим, хто не докладеться до соціальних ініціатив. “Конт­роль за виконанням всіх цих рішень, терміни виконання всіх запланованих заходів – це має бути у кожного виконавця особистим зобов’язанням. Кожен керівник, хто з цим завданням не впорається, отримає рішення, як кажуть, йти займатися іншими справами”, – сказав президент на засіданні керівної ради комітету економічних реформ у четвер.

МВФ ще чекає

Міжнародний валютний фонд, як і раніше очікує виконання Україною її зобов’язань для відновлення фінансування, перерваного ще в 2010 р. “Мене багато хто питає: який статус переговорів з МВФ? Ми готові бути в резерві і надати допомогу Україні, але Україна повинна виконати те, на що погодилася”, – сказав у четвер під час Українського інвестиційного саміту у Лондоні представник фонду в Україні Макс Альєр. Він також сказав, що попри позитивну динаміку, в деяких сферах співпраці Києва із МВФ все ще залишаються проблемні питання. Зокрема – субсидування газових тарифів для населення. Альєр також зазначив, що у МВФ викликає стурбованість ситуація ведення бізнесу в Україні.

Старт для швидкої колії

Із 20 травня в Україні організують швидкісний рух поїздів. Потяги курсуватимуть зі швидкістю 160-180 км/год. А до 1 травня мають намір завершити роботи з електрифікації швидкісного пасажирського сполучення Львів-Київ-Полтава-Донецьк. Про це заявив віце-прем’єр, міністр інфраструктури України Борис Колесников на зустрічі з англійськими журналістами, повідомляє прес-служба донецького “Шахтаря”.  “З 20 травня організуємо швидкісний рух поїздів по Україні. Це не такі поїзди, як Лондон – Париж, але тим не менше вони рухатимуться зі швидкістю 160-180 км/г. І вболівальники, у тому числі англійські, зможуть побачити Україну по-новому”, – сказав Колесников.

Піратські вподобання

Україна перебуває на другому місці за кількістю нападів піратів на її громадян. Про це йдеться у доповіді “Стан дотримання та захисту прав моряків в Україні” уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової. Омбудсмен повідомляє, що в останні три роки піратських нападів зазнали 42 судна, на яких перебували понад 190 українців. До того ж 31 судно із 155 українцями в складі екіпажів у результаті нападу було захоплено в полон. В основному це були іноземні кораблі з українськими екіпажами. 

Десятину бюджету –під Євро-2012

Україна на підготовку до чемпіонату Європи з футболу 2012 року витратила на всі аеропорти, дороги, швидкісні потяги і стадіони 4,2 млрд доларів. Про це повідомив журналістам віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури Борис Колєсніков, повідомляє “УНІАН”.  Відповідаючи на запитання про те, чи “правда те, що опозиція критикує уряд за те, що ті 14 млрд доларів, що були витрачені на підготовку Євро, можна було спрямувати на розвиток шкіл та інші проекти”, віце-прем’єр сказав: “По-перше, всі прямі витрати України на Євро становлять трохи більше 700 млн доларів. Два стадіони – в Києві і Львові – це і є всі прямі витрати. Україна витратила на всі аеропорти, дороги, швидкісні потяги і стадіони в цілому 4 мільярди 200 мільйонів доларів. Йдеться, ймовірно, про програму Євро-2012, але все решта – інвестиції приватних осіб, наприклад, у готелі”. 

Із НАТО по-новому

Президент України Віктор Янукович підписав указ “Про затвердження річної національної програми співпраці Україна-НАТО на 2012 рік”, повідомляє прес-служба президента. Згідно з указом, уряд повинен розробити і протягом місяця затвердити план заходів щодо виконання річної національної програми. Кабмін також повинен забезпечити координацію діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади щодо реалізації програми. “Україна буде продовжувати конструктивне партнерство з Альянсом, як це передбачено законом України Про засади внутрішньої і зовнішньої політики”, – йдеться у документі. Янукович зазначає, що національна програма співпраці Україна – НАТО на 2012 р. буде сприяти продовженню реформ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2243 / 4.02MB / SQL:{query_count}