Український інтернет розширюється

Упродовж останнього року в Україні відбулося рекордне збільшення кількості користувачів інтернету.

Упродовж останнього року в Україні відбулося рекордне збільшення кількості користувачів інтернету.

Хоча мережа досі залишається набутком в основному багатших молодих міщан. Про це свідчать дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Так, згідно інформації соціологів, у лютому 2012-го інтернетом користувалося 43% дорослих українців. При цьому ще рік тому їх було на 11% менше, відтак стрибок можна вважати рекордним. Загалом українці призвичаювалися до мережі повільніше, аніж громадяни країн Західної Європи чи Північної Америки. 

ДО ТЕМИ

Дослідження КМІСу проводили цьогоріч у лютому. Методом інтерв’ю опитали  2029 респондентів, що репрезентатують доросле населення України. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3% для показників близьких до 50%, 2,0% – для показників близьких до 25%, 1,4% – для показників близьких до 10%, 1,0% – для показників близьких до 5%. 

У 1997 р. лише 1% наших співвітчизників мав доступ до інтернету. У період від 2002 до 2010 рр. їх кількість щороку поповнювалася на 1-6%. Уповільнені темпи поширення інтернету пояснюються комп’ютерною неграмотністю українців. Саме відсутність необхідних навичок є головною причиною того, що люди не користуються мережею: 46% українців, з яких 31% не вміє користуватися комп’ютером, а 7% – інтернетом. Для чверті позамережевих українців головним бар’єром залишається відсутність технічних можливостей, а для кожного десятого інтернет занадто дорогий. При цьому 15% тих, які не мають до нього доступу, переконані, що не знайдуть там для себе нічого цікавого.
Серед тих, хто користується інтернетом, найбільше зацікавлення викликають спілкування (35%), перегляд/прослуховування онлайн-медіа (31%), а також скачування різноманітних даних (26%). З-поміж українців, які користуються глобальною мережею, 63% є молодшими за 40 років, 59% кажуть, що мають вищий за середній рівень доходу, а 84% проживають у містах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.6922 / 4.06MB / SQL:{query_count}