Вкладників Ощадбанку впорядкують

За тиждень урядовці мають визначитися із порядком виплати компенсацій за знецінені вклади

За тиждень урядовці мають визначитися із порядком виплати компенсацій за знецінені вклади

Наступного тижня Кабінет Міністрів обіцяє прийняти постанову про виплати вкладів Ощадбанку СРСР. Про це під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр Микола Аза­ров. При цьому він зауважив, що кілька днів тому  відхилив такий документ, відправивши його на доопрацювання: той варіант “не відповідав основній меті – максимально спростити отримання компенсацій”.

Прем’єра також не влашто­вувала пропозиція, аби основним способом отримання компенсації стала платіжна картка Ощадбанку. “Учора (у вівторок – “Пошта”) уряд розглядав проект постанови про механізми компенсаційних виплат втрачених внесків. Його довелося відправити на доопрацювання... Необхідно забезпечити, щоб виплати відбувалися без принизливих черг, без маси документів. Потрібно забезпечити простий і зрозумілий механізм для них, щоб це займало мінімум часу. Потрібно забезпечити право вибору для кожного, як він хоче отримувати ці кошти: на пла­тіжну картку або готівкою”, – каже Микола Азаров. Наразі ж міністерствам фінансів та соціальної політики, Нацбанку та Пенсійному фонду доручили до наступного тижня удосконалити попередній проект. Водночас до парламенту надійшов розроблений Мінфіном проект закону щодо обліку вкладників Ощадбанку. За інформацією міністерства, на початок року до реєстру вкладників було внесено інформацію про близько 11,8 млн громадян України, загальний обсяг коштів на компенсаційних рахунках яких сягає 49,8 млрд грн. При цьому отримали компенсацію вкладів лише близько 6,4 млн осіб.

ДО ТЕМИ

Віктор Янукович уже підписав затверджені парламентом зміни до бюджету, якими, зокрема, мають намір проспонсорувати “соціальні ініціативи” президента. 

“Цим законом передбачені додаткові видатки загального фонду державного бюджету України на реалізацію соціальних ініціатив голови держави, що дасть можливість вжити заходів щодо подолання бідності і вирішити інші гострі проблеми”, – повідомляє прес-служба гаранта. Нагадаємо, що на виконання озвучених президентом заходів мають намір скерувати 18,2 млрд грн коштів. Ще додатково 6,15 млрд грн піде на компенсацію вкладів в установах Ощадбанку СРСР. 

“Решта вкладників, внесених до АІС “Реєстр вкладників заощаджень громадян”, становлять 5,4 млн осіб, яким повинна бути виплачена компенсація на загальну суму 5,2 млрд грн. Прог­нозована кількість осіб, які можуть зверну­тися в Ощадбанк з метою отримання компенсації втрат від знецінення грошових заощаджень, внесених у період до 2 січня 1992-го в установи Ощадного банку СРСР, – 6 млн вкладників (загальний обсяг коштів на їхніх компенсаційних рахунках – 50 млрд грн)”, – зазначено у пояснювальній записці до проекту закону. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4115 / 3.99MB / SQL:{query_count}