Українські новини: телеграф

Фінансові справи

За підсумками 2011 року доходи українців зросли на 6,1%. Заощадження скоротилися на 29,6% і склали 113 925 млн грн., а витрати у порівнянні із попереднім роком збільшилися на 13,6%. Про це учора повідомила Державна служба статистики. Згідно з офіційною інформацією, наявні доходи населення, які можуть бути використані на придбання товарів і оплату послуг, за минулий рік збільшилися на 14,5%. Наявний дохід у розрахунку на душу населення у минулому році склав 21,25 тис. грн, що на 15% більше у порівнянні з 2010 роком.

Обмеження на оренду землі

Сільгосппідприємствам можуть заборонити орендувати більше 50 тис.га землі або ж більше 10% площ сільськогосподарських угідь території одного району. У Партії регіонів, “щоб не допустити руйнування українського села” хочуть обмежити сільгосппідприємства в їх можливості концентрувати в своєму користуванні величезні площі земель сільгосппризначення. Це передбачено законопроектом №10273, авторами якого є депутати Григорій Калєтнік та Степан Глусь. 
“Утворення великих землекористувачів є результатом затягування земельної реформи, тому з’явилася необхідність обмеження як площ у власності, так і в користуванні... Обмеження встановлюються насамперед для запобігання монополізації та надмірної концентрації земель сільськогосподарського призначення в одних руках, що сприятиме сталому розвитку всіх сільськогосподарських підприємств”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту. 
При цьому також передбачається, що особи, які орендують земельні ділянки, загальна площа яких перевищує зазначені розміри, “повинні до 1 січня 2013 року привести загальну граничну площу орендованої землі відповідно до норм цього закону”. Нагадаємо, що раніше Верховна Рада затвердила продовження термінів мораторію на продаж сільгоспземлі до 1 січня 2013 року.

Остання інстанція

Луганські чорнобильці вже підготували близько 100 позовів до Європейського суду з прав людини, частину з яких уже подано. Про це повідомив глава громадської організації “Чорнобиль 86” Олексій Демченко, якого цитує “УНІАН”. За його словами, чорнобильці тепер вже через Європейський суд будуть домагатися виконання ст. 54 “чорнобильського” закону про виплату в повному обсязі пенсій за судовими рішеннями. “На сьогодні “ціна” чорнобильського питання – 4,2 мільярди гривень. Нам кажуть, що цих грошей в Україні немає, але на виконання соціальних ініціатив президента, як заявляє уряд, уже знайшли 16 мільярдів гривень”, – зазначає Демченко.

Зріджений газ отримав майбутнє

Будівництво терміналу зрідженого газу в Україні коштуватиме 846 мільйонів євро. Це, до речі, на 20% менше, аніж планувалося раніше. Про це повідомляє “DT.UA”, посилаючись на слова голови Державного агентства інвестицій та управління національними проектами України Владислава Каськіва. 
За його словами, до 25% коштів, або близько 200 млн євро для будівництва терміналу, підготовчих робіт будівництва газопроводів і днопоглиблювальних робіт візьме на себе держава. Ще 25% – консорціум з українських підприємств-споживачів газу, а інші 50% – іноземні інвестори. Терміни будівництва оцінюються у 49 місяців. 
Запустити термінал планують 2016 року, втім лише у 2018 році термінал запрацює на повну потужність. Вартість послуг терміналу після його запуску буде встановлено на досить високому рівні – близько $40 за 1 тис. куб. м, щоб прискорити його окупність (у світі середні ціни коливаються від $17 до $25 за тисячу кубометрів).
 

Великдень зі снігом

13 – 14 квітня в країні буде досить холодно, а вночі на півночі і заході України буде мокрий сніг. Про це повідомив заступник директора Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко. 13 – 14 квітня стовпчики термометрів покажуть температуру до 3 градусів морозу вночі та до 6 тепла вдень. У ці дні буде дощова погода, а вночі на заході та півночі країни навіть з мокрим снігом. Нагадаємо, що Великдень цього року випадає на 15 квітня. Весь квітень буде досить прохолодним, похмурим і дощовим. Розпочнеться місяць, за словами експерта, з похолодання.

Щеплення перед Євро-2012

Перед поїздкою на Євро-2012 в Україну уболівальникам і гостям з інших країн пропонують вакцинуватися через низький рівень імунізації населення країни. Про це заявила віце-прем’єр-міністр – міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова. Вона повідомила, що стурбованість рівнем вакцинації в Україні висловили і у Всесвітній організації охорони здоров’я. Міністр додала, що вболівальникам, які приїжджають в Україну на Євро, пропонують зробити щеплення, що значно б’є по іміджу держави. За її словами,  за останні п’ять років стовідсоткового рівня вакцинації не було жодного разу, що свідчить про недовіру до щеплень. Богатирьова наголосила, що їй не зрозуміла позиція лікарів, які, маючи вищу освіту, відмовляються вакцинувати пацієнтів.

Більше угорських віз

Консульські установи Угорщини видають дедалі більше віз при одночасному зменшенні відмов. Нині третина українців одержує тривалі та багаторазові візи, причому їх кількість зростатиме. Про це йшлося під час засідання Українсько-угорської міжурядової змішаної комісії з питань транскордонного та прикордонного співробітництва. Члени української делегації висловили нерозуміння щодо необхідності документального підтвердження власниками віз (незалежно від візової історії) мети поїздки і обмеження на в’їзд в Угорщину автотранспортом залежно від частоти перетину кордону з повним баком пального. Угорські представники пояснили такі новації мотивами захисту інтересів країн Шенгенської зони. При цьому було констатовано прогрес України в удосконаленні міграційного законодавства.

Борги ростуть

У лютому борг населення за спожиті житлово-комунальні послуги збільшився на 8,1%, або на 1 млрд 29,2 млн гривень – до 13 млрд 724,5 млн гривень. Про це повідомляє Державна служба статистики. Борг за квартирну плату станом на 10 березня збільшився на 39,8 млн гривень – до 2 млрд 103,7 млн гривень. Борг за опалення збільшився на 449,2 млн гривень – до 6 млрд 533,9 гривень. Борг за газопостачання збільшився на 813,3 млн гривень – до 3 млрд 130 млн гривень.

Українці мало читають

В Україні дуже мало людей читають книжки – за даними дослідницької компанії GfK Ukraine, для 73% населення читання не є сферою інте­ресів, а кожен четвертий українець узагалі не читає. У СРСР, за офіційною статистикою, регулярно читали більш ніж 90% населення, пише “Кореспондент”. Зараз щодня або майже увесь тиждень читають 15,3% українців. Хоча б раз на тиждень – 18,2%, раз на місяць – 19%. Рідше ніж раз на місяць читають 21,5%. Європейською нацією, яка найбільше читає, є шведи – майже 84% з них присвячують свій час хоча б одній книзі на рік. Трохи менше книголюбів у Фінляндії, де показник дорівнює 79,5%. На третьому місці Чехія, в якої лише на 1% менше.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6566 / 4.13MB / SQL:{query_count}