Скочування в авторитаризм

Міжнародні правозахисники констатують, що головними проблемами України є корумпованість, політичні переслідування та тиск на ЗМІ

Міжнародні правозахисники констатують, що головними проблемами України є корумпованість, політичні переслідування та тиск на ЗМІ

Україну понизили у рейтингу міжнародної правозахисної організації Freedom House. У свіжій доповіді “Свобода у світі 2012” відзначається, що ситуація із дотриманням політичних прав у нас за останній рік серйозно погіршилася. Передусім через намагання влади придушити опозицію, а також через заполітизованість судів, пригнічення ЗМІ та застосування сили для розгону мирних демонстрацій. 

“Упродовж 2011 року адміністрація Януковича систематично намагалася знешкодити опозиційні до правлячої Партії регіонів сили. Екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, головний політичний опонент Януковича, у жовтні була визнана винною у зловживанні владою і посаджена за ґрати. Влада посилила обмеження на мирні зібрання, на діяльність ЗМІ, опозиційних організацій та приватного бізнесу. Уряд переглянув закон про вибори, щоб поліпшити свої шанси у 2012-му під час парламентських виборів. А всеохопна корупція дає владоможцям можливість утримати владу і уникнути можливого переслідування з боку своїх наступників”, – зазначено в доповіді правозахисників.

Якщо попередні роки у таких документах Україні присвячувалося у гіршому випадку лише кілька абзаців, то цього року Freedom House приділила нашій країні окремий додаток. Такої ж честі удостоїлися ще 12 країн – Білорусія, Китай, Куба, Єгипет, Росія, Сирія, Туніс, Венесуела та інші. Загалом же доповідь стосується наслідків “арабської весни”.

Втім, огляд ситуації в Україні стосується в основному лише негативних процесів. Наголошується на тому, що після перемоги на президентських виборах у наступні роки Янукович згорнув ініційовані після Помаранчевої революції зміни, хоч значно вагоміші процеси відбувалися в українських судах. 

“Прокурори висунули багато різноманітних обвинувачень проти Тимошенко, аби забезпечити її судимість… При цьому більшість спостерігачів не вважає злочином її дії під час підписання газових угод із Росією”, – наголошують правозахисники.

Окрім цього у доповіді зазначено, що країна ще більше занурюється у корумпованість. “Бізнес-магнати отримують фінансову вигоду від тісного зв’язку із провідними політиками. Янукович і сам став фактичним власником величезного маєтку за межа­ми Києва, що викликає підозри у незаконному оволодінні майном. Корумпованість його адміністрації та прецедент політично вмотивованого звинувачення Тимошенко і колишніх членів її уряду, збільшують стимули залишитися при владі на невизначений час”.

Попри усе це Україні залишено статус “частково вільної” держави. Усього ж, згідно доповіді Freedom House, у світі вільними є 87 країн (45%), частково вільними – 60 (31%), а 48 (24%) – невільними. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0898 / 4.08MB / SQL:{query_count}