Не бавтеся із сірниками!

Проблема масового спалювання сухої трави на Львівщині зацікавила прокуратуру і міліцію

Проблема масового спалювання сухої трави на Львівщині зацікавила прокуратуру і міліцію

Лише 20 березня на території Львівської області виникло 29 пожеж, пов’язаних із самовільним спалюванням рослинності та її залишків. Як повідомив прес-центр Головного управління МНС у Львівській області, вогнем знищені 13 житлових та господарських будівель, а саме: Сокальський район – згорів житловий будинок і чотири господарські будівлі, Буський – п’ять господарських будівель, Перемишлянський – дві дачі, Кам’янка-Бузький – житловий будинок.

Причому подібна статистика реєструється на Львівщині (і не тільки) мало не щодня. “З року в рік повторюється одна і та ж картина: уздовж шосе, на полях, на територіях присадибних ділянок і на дачах горить торішня трава та сміття. Звичайна для весняної пори процедура очищення територій таїть у собі багато небезпек. Більшість мешканців, розвівши багаття, залишають його без нагляду. На жаль, такий вогонь може накоїти біди: полум’я миттєво перекидається на сусідні споруди, поля, лісові зони і несе в собі велику загрозу для життя та здоров’я людей. Крім того, дим погіршує видимість на дорогах, що, своєю чергою, може призвести до дорожньо-транспортних пригод”, – ще тиждень тому звертався до львів’ян начальник Головного територіального управління МНС України у Львівській області, генерал-майор Сергій Дмитровський.

ДО ТЕМИ

Горить не лише в нас. Учора в Примор’ї (Росія) зайнялася центральна частина заповідника “Кедрова падь”, де мешкає невелика популяція унікального далекосхідного леопарда, яких у світі залишилося не більше 35-40 особин. Як повідомило агентство Інтерфакс, фронт пожежі становив близько чотирьох кілометрів. За словами координатора проектів зі збереження далекосхідного леопарда Амурської філії Всесвітнього фонду дикої природи Андрєя Фєрєфєрова, причиною пожежі, швидше за все, став навмисний підпал. Відомо, що напередодні в “Леопардовому” виявили двох браконьєрів. Одного з них затримали, другому вдалося втекти. Можливо, саме він спробував помститися адміністрації заповідника. 

Однак, судячи з усього, заклик до свідомості громадян не дуже допоміг. Тож довелося скликати спеціальну нараду щодо стану пожежної та техногенної безпеки, запобігання виникненню пожеж в екосистемах на території області, на яку прибули особисто прокурор Львівщини Олег Василенко, начальник ГУ МВСУ у Львівській області Олександр Рудяк, заступник начальника УСБУ Микола Савчук, начальник ГУ МНС Сергій Дмитровський та інше начальство. Як повідомив ЗІК, учасники наради дійшли спільної думки, що із винуватцями пожеж потрібно жорстко боротися. 

Зокрема, головний міліціонер області зазначив, що міліція під його керівництвом брала найактивнішу участь щодо проблематики пожеж у Полтавській області і на Львівщині теж буде це робити. 

А прокурор області Олег Василенко запропонував вираховувати і карати власників чи користувачів земельних ділянок, де горить суха трава чи стерня. “Не секрет, що у випадках підпалу особа підпалювача збігається з особою землекористувача або власника. Тому треба проаналізувати, на землях яких суб’єктів господарювання, землекористувачів були випадки спалювання сухої трави або стерні”, – каже обласний прокурор. 

За його словами, у власників чи землекористувачів потрібно вимагати відшкодування завданих збитків, ставити питання про розірвання з ними договорів оренди та навіть вилучати землі.

Проблемою перейнялися і на загальноукраїнському рівні. Як заявив учора директор департаменту управління рятувальними силами МНС України Григорій Марченко, протистояти пожежам у природних екосистемах готові 30 тисяч осіб особового складу, п’ять тисяч одиниць наземної та 24 одиниці повітряної техніки, зокрема, пожежні літаки та гелікоптери з водозливними пристроями. Своєю чергою, начальник відділу охорони лісів від пожеж Держагентства лісових ресурсів України Ігор Віговський наголосив, що через загоряння, пов’язані з випалюванням сухої рослинності на полях чи присадибних ділянках, гине велика кількість тварин та птахів.

Тож “Пошта” й від себе застерігає львів’ян: “Не бавтеся із сірниками!” 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4098 / 4.01MB / SQL:{query_count}