Відгомін війни

З початку року на території Львівської області виявлено 62 вибухонебезпечні предмети

З початку року на території Львівської області виявлено 62 вибухонебезпечні предмети

Друга світова давно відгула, але ще й досі в різних місцях знаходять старі заіржавілі бомби та снаряди. Інтенсивність ведення бойових дій на теренах Львівської області призвела до того, що наявність боєприпасів у ґрунті досі є серйозною загрозою життю населення, наголошує Головне територіальне управління МНС у Львівській області. 

Рятувальники застерігають, що, незважаючи на час, що минув після закінчення війни, багато боєприпасів та їх частин досі зберегли свою бойову дію. З початку 2012 року на теренах Львівщини в 21 місці було виявлено 62 вибухонебезпечні предмети, більшість з яких знешкодили фахівці управління МНС.

ДО ТЕМИ

Днями одразу дві небезпечні знахідки було зроблено на півдні України. На тролейбусній зупинці в Одесі було виявлено ручну гранату часів Другої світової війни. Як повідомили “Українські новини” з посиланням на начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації Олександра Міхєєва, група піротехніків головного управління МНС області вилучила знайдену гранату Ф-1 та знешкодила її. Тепер співробітники міліції шукають того, хто підкинув небезпечний боєприпас на зупинку громадського транспорту, де вона могла стати причиною масштабної трагедії. 

А в бухті “Вузька” на західному узбережжі Криму була виявлена авіабомба часів Другої світової вагою понад 250 кілограмів. Як повідомили агентству УНН у прес-службі МНС України в Автономній республіці Крим, на місце терміново виїхала група піротехніків, яка знешкодила небезпечну знахідку.  

А загалом на території України, за деякими підрахунками, в землі знаходиться кілька мільйонів одиниць смертоносного вантажу, в тому числі близько 100 тисяч авіабомб. З усіх куточків країни мало не щодня надходять повідомлення про знахідки вибухонебезпечних предметів. Найчастіше це трапляється під час будівництва, при проведенні сільськогосподарсько-польових робіт (особливо часто навесні та восени), під час повеней, збору брухту, різноманітних екскурсій, туристичних походів, відпочинку дітей в оздоровчих таборах.

Головне територіальне управління МНС України у Львівській області звертається до населення з проханням дотримуватися основних правил безпеки у випадку, якщо ви натрапили на будь-які вибухонебезпечні предмети. В жодному разі не можна чіпати незнайомі підозрілі предмети, адже навіть частини боєприпасів можуть становити небезпеку для життя і здоров’я людини. Крім того, потрібно пам’ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється. Під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають. Тим більше, що в деяких випадках у результаті хімічної взаємодії вибухових речовин з металевим корпусом боєприпасів, утворюється новий вид дуже чутливої сполуки. Причиною детонації може стати не тільки термічний вплив (скажімо, розведене поряд багаття), але й удар, тертя, струс або інші механічні впливи.

Тому у випадку виявлення незнайомих або схожих на вибухонебезпечні предметів потрібно: відпочиваючи на природі, ретельно перевіряйте місце, на якому плануєте розвести багаття, адже під шаром ґрунту навіть на незначній глибині у землі може знаходитися забутий з часів війни боєприпас, який внаслідок нагрівання може вибухнути і наробити біди. Особлива порада для дітей: не кидайте всілякі незнайомі предмети в багаття! Вам здається, що це весела забава, але такі розваги можуть обернутися нещастям. А найголовніше правило при виявленні будь-яких підозрілих предметів, які ззовні нагадують боєприпаси: одразу повідомити про знахідку найближчий відділок Міністерства з надзвичайних ситуацій, міліції, військкомат або орган місцевої виконавчої влади та не підпускати інших людей до небезпечного предмета до приїзду оперативної групи. Пам’ятайте: правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. У жодному разі не варто намагатися зробити це самому, адже найменша помилка може призвести до трагічних наслідків. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4174 / 4.01MB / SQL:{query_count}