Пірати стоятимуть до останнього

У руках сомалійських злочинців опинилися не лише моряки, але й чимала партія української зброї

У руках сомалійських злочинців опинилися не лише моряки, але й чимала партія української зброї

Українське торгове судно "Фаїна" досі в полоні у сомалійських піратів. Вони вимагали за звільнення спочатку 35 мільйонів доларів, згодом зменшили свої вимоги до 5 мільйонів, а уже в неділю оголосили, що хочуть 20 міль­йонів.

Як виявилося, окрім 21 члена екіпажу, до рук піратів потрапив і недешевий вантаж - чималий арсенал зброї.

Міністр оборони України Юрій Єхануров в суботу повідомив, що на борту "Фаїни" було 33 танки Т-72, які продала Україна, та інше озброєння. Єхануров зазначив, що усе озброєння, яке перевозить судно, продавала державна компанія "Укрспецекспорт" відповідно до міжнародних угод. Крім тан­ків, на борту корабля були гранатомети, боєприпаси до танків. За деякими даними, вартість вантажу становить близько 30 мільйонів доларів.

Як повідомляла "Пошта", до екіпажу захопленого піратами 25 вересня судна "Фаїна" входить 21 особа: 17 громадян України, троє громадян Російської Федерації (серед них і капітан), один громадянин Латвії. "Faina" вийшла з порту "Октябрьск" у Миколаєві й ішла до порту Момбасу в Кенії. За словами міністра оборони, корабель прямував рекомендованим морським шляхом на значній відстані від сомалійських кордонів, проте, це не врятувало судно від "морської чуми" (так називають піратство у цьому регіоні).

Вчора також повідомили, що капітан судна Володимир Колобков помер внаслідок гіпертонічної кризи. Коли у нього погіршилося самопочуття, пірати, звісно, ліка­рів не викликали.

"Тіло капітана Колобкова знаходиться в морозильній камері судна. Як воно буде евакуйоване - поки що незрозуміло. Інші члени команди почуваються нормально", - повідомив телефоном ангентству AP старший помічник капітана Віктор Нікольський. "Ми тримаємося, - сказав він, - хоча настрій у команди, звичайно, страшенно пригнічений. Смерть капітана - важкий удар для команди. Але нас не зломити".

Злочинці тим часом засте­рігають від спроби відбити судно. Якщо французькі або американські військові спробують взяти штурмом корабель, тоді на них ляже "вся відповідальність за те, що станеться потім», процитувало викрадачів німецьке інформаційне агентство DPA. Пірати погрожують убити заручників, а самі чинитимуть опір "до останньої людини".

Наразі жоден із представників української влади не говорить, як Україна діятиме в цій ситуації, аби визволити своїх громадян. Тим часом уряд Кенії, для якого й призначався захоплений піратами вантаж, не має наміру вести переговори "з міжнародними злочинцями, піратами й терористами". До речі, ця зброя поки що формально належить Україні.

В п'ятницю радник-посланець посольства Росії в Україні Всеволод Лоскутов повідомив, що Україна й Росія спільно звільнятимуть моряків "Фаїни". "Ми разом з українською владою, разом з українськими структурами робитимемо все можливе для того, щоб врятувати наших громадян", - заявив пан Лоскутов.

Незважаючи на запевнення піратів, що відбити "Фаїну" не вдасться, на допомогу вже поспішають росіяни й американці. Начальник прес-служби штабу ВМФ Росії Ігор Дигало розповів, що ще в середу керів­ництво послало бойовий корабель "Неустрашимый" з порту Балтійськ до берегів Сомалі. Також біля "Фаїни" почав чергування американський есмінець "Howard", повідомляє BBC.

Кілька військових кораблів оточили захоплене судно і стежать, щоб пірати не почали розвантажувати військове обладнання, яке є на борту.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.4064 / 4.1MB / SQL:{query_count}