Українські новини: телеграф

Єдиний номер, та не всім

До початку Євро-2012 номер екстреної допомоги 112 запрацює тільки у Києві, Львові, Харкові та Донецьку. Введення у дію на всій території країни цієї системи очікується тільки до кінця 2013-го року. Про це вчора заявив міністр надзвичайних ситуацій України Віктор Балога. За словами міністра, кінцева сума кошторису введення в дію цієї системи – 650 млн грн. Цього року вже виділено 450 млн грн, наступного року з бюджету знадобиться всього 200 млн грн для того, щоб закінчити реалізацію проекту. У вівторок парламент прийняв закон про створення системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

“Швидку” підженуть

Президент внесе до Верховної Ради проект закону, яким пропонується обмежити час доїзду швидкої допомоги – 10 хвилин у місті і 20 хвилин у селі. При цьому законопроект передбачатиме введення відповідальності за порушення цих часових нормативів. Про це він повідомив під час зустрічі з головою Верховної Ради Володимиром Литвином і лідерами фракцій Партії регіонів, Народної партії та депутатської групи “Реформи заради майбутнього”. Янукович розповів, що планує внести на розгляд парламенту законопроект, що стосується надання екстреної медичної допомоги з метою приведення її до європейських норм.

Безкомпромісний фонд

Небажання влади піднімати тарифи напередодні виборів призвело до того, що переговори з МВФ фактично зайшли у глухий кут, і цього вже не приховують у Кабміні. Про це вчора повідомив міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко. “Про американських лобістів не знаю, але те, що ми зайшли у глухий кут, – це точно”, – сказав він на прес-конференції у середу в Києві, відповідаючи на запитання, чи правда, що переговори з МВФ зайшли у тупик, і що уряд звернувся до американських лобістів. За словами Тігіпка, МВФ наполягає на піднятті тарифів на газ для населення, чого українська влада робити не буде. “У них позиція одна – підняти тарифи, інших проблем у нас не залишилося. Піднімати тарифи ми не будемо”, – сказав він. Востаннє місія МВФ працювала в Україні з 25 жовтня до 3 листопада 2011 року, після чого взяла паузу для додаткового відпрацювання технічних питань.

Соціологів – під приціл

Увесь склад вченої ради Інституту соціології у середу викликали на допит до СБУ. Про це повідомив заступник директора Інституту соціології Євген Головаха, передає УНІАН. СБУ надіслало науковцям лист із розписаним “розкладом” допитів всіх учених. У листі старшого слідчого 3 відділу 1 управління СБУ Дишлюка, зокрема, йдеться, що “явка є обов’язковою. У разі неявки без поважних причин можливий примусовий привід”, а за наявності підстав – притягнення до адміністративної або до кримінальної відповідальності. У СБУ сказано, що розслідується кримінальна справа за фактом здійснення злочину, передбаченого чинним законодавством ч. 5, ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, якщо дії здійснено в особливо великих розмірах або організованою групою. Стаття передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією). У прес-службі Служби безпеки України заявили, що не викликали на допит увесь склад вченої ради Інституту соціології Національної академії наук. У відомстві також зазначили, що це, “мабуть, хтось пожартував”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8351 / 4.09MB / SQL:{query_count}