ЄС уповноважений заявити

Угоду про асоціацію можуть парафувати вже 30 березня.

Угоду про асоціацію можуть парафувати вже 30 березня.

Однак задля її підписання Україна має виконати низку вимог – пройти своєрідний тест на демократичність. Про дату ймовірного парафування у вівторок повідомив прес-секретар комісара ЄС із питань розширення та європейської політики сусідства Петер Стано: “Технічні команди двох сторін (ЄС та України – “Пошта”) завершують огляд консолідованого тексту з метою зробити можливим парафування Угоди про асоціацію між ЄС і Україною головними парламентарями 30 березня”.
Він також нагадав, що парафування документа є технічним моментом, а от його підписання залежатиме від низки чинників. “Що стосується підписання, ми нагадуємо про домовленість лідерів на саміті (саміт Україна – ЄС – “Пошта”) у грудні, що досягнення України, зокрема, у сфері поваги до спільних цінностей та верховенства права матимуть вирішальне значення для швидкості її політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, включаючи укладення Угоди про асоціацію”, – зазначив прес-секретар.
Крім того, європейська сторона офіційно попросила Україну не спекулювати на датах парафування чи підписання Угоди про асоціацію, оскільки такими заявами лише завдають шкоди загальному процесу. “Такими заявами українська сторона тільки завдає шкоди переговорному процесу, який ще триває усередині ЄС. Під час досягнення домовленостей ми звернулися до української сторони з приводу утримання від оприлюднення дати – все може статися. Ситуація – нестійка. Це не приносить користі для остаточного ухвалення рішення”, – цитує слова високопоставленого дипломата ЄС dt.ua.
Нагадаємо, на початку березня міністри закордонних справ Швеції, Великобританії, Чехії, Польщі та Німеччини у спільній статті для “The New York Times” запевнили, що підписання та ратифікація Угоди про асоціацію “фактично заблоковані у результаті дій України”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3689 / 4.07MB / SQL:{query_count}