“У нас не курять!”

Україна посилює антитютюнові заходи –  забороняє рекламу цигарок та куріння у громадських закладах

Україна посилює антитютюнові заходи –  забороняє рекламу цигарок та куріння у громадських закладах

Невдовзі в Україні має зникнути будь-яка реклама куріння. У вівторок президент підписав відповідний закон, який набуде чинності через півроку. Документом передбачено, що із радіо- та телеефіру, сторінок друкованих ЗМІ та інтернету (крім спеціалізованих сайтів, що передбачають ідентифікацію віку користувача), а також із ситі-лайтів та інших носіїв зовнішньої чи внутрішньої реклами має зникнути будь-яка реклама цигарок. Окрім того, заборонено спонсорство із використанням знаків тютюнових компаній. Хоч закон прийняли ще 22 вересня, на підпис президенту його довго не передавали – депутати мали претензії до тексту, які втім невдовзі зникли.

Того ж дня, коли президент підписав цей закон, Верховна Рада здійснила ще один суттєвий крок до обмеження тютюнопаління: у першому читанні прийнято законопроект, що передбачає повну заборону куріння у ресторанах, закладах культури та на стадіонах. За нього проголосували 324 депутати. На тих власників та орендарів громадських закладів, які не виконуватимуть норми закону, чекають і збільшені штрафи – від однієї до десяти тисяч гривень.

Поміж тим, курці із громадської організації “Права паліїв” запевняють, що останні антитютюнові заходи обмежують їхні права. “Ніхто нікого не змушує сидіти у прокурених залах. Ми вільні у виборі закладів громадського харчування. Окрім того, ми нагадуємо, що будь-яке звуження існуючого обсягу прав і свобод заборонено Конституцією. Цей законопроект суттєво обмежує наші права на паління, і в разі його ухвалення ми оскаржимо це у суді”, – йдеться у заяві активістів-курців. Вони також запевняють, що заборона паління у громадських місцях не принесе жодної користі: “Ініціатори закону про повну заборону паління у громадських місцях повинні розуміти, що її виконати неможливо. На це ніколи не підуть власники кафе і ресторанів. Від заборони виграють тільки органи контролю, які матимуть ще одну можливість для адміністративного тиску”.

Сам же проект закону спрямований на виконання зобов’язань, передбачених Рамковою конвенцією Все­світньої організації охорони здоров’я з боротьби проти тютюну. До того ж, згідно з результатами нещодавно проведеного Київським міжнародним інститутом соціології опитування, 84% українців підтримують повну заборону куріння у закритих громадських приміщеннях (при цьому серед чоловіків таких 76%, а серед жінок – 92%). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.0631 / 4.08MB / SQL:{query_count}