Підігріта виборами щедрість

Президент обіцяє підвищити пенсії, запровадити доступні кредити на житло та повернути вклади Ощадбанку СРСР

Президент обіцяє підвищити пенсії, запровадити доступні кредити на житло та повернути вклади Ощадбанку СРСР

Цей рік має всі шанси стати одним із найщедріших або й “найбільш соціальних”. Головна причина, звичайно, благородна обіцянка президента повернутися до виплат компенсацій за втрачені вклади. З першого червня і до кінця року розпочнеться видача “Вітиних тисяч”. Найцікавіше, що йдеться лише про тисячу гривень компенсації, а не втрачених вкладів.

Про це президент Віктор Янукович заявив минулого тижня під час розширеного засідання уряду, згодом повторив в інтерв’ю телеканалу “1+1”, а вчора це підтвердила і перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова. “Схема видачі вкладів і виплат населенню повинна бути затверджена Національним банком. Які банки будуть там брати участь, кому довірять – це вже питання НБУ та дискусії з комерційними банками. Зрозуміло, що це мають бути банки потужні, з дуже широкою мережею, тому що в протилежному випадку буде проблема черг, чого жодному разі не можна допустити”, – цитує УНН слова Акімової. Вона зазначила, що всього на повернення компенсацій вкладникам Ощадбанку необхідно близько 6 млрд гривень, які розподілять поміж 5,4 млн  осіб. Аби не виникали черги, гроші видаватимуть порціями – впродовж чотирьох-п’яти місяців. Окрім того, уряд підготував “ексклюзивну пропозицію” – залишати ці вклади на рахунках вітчизняних банків. Запевняють, що нікого до цього не змушуватимуть: хочете – забирайте.

Крім повернення компенсацій, цього року мають намір втілити й низку інших “соціальних ініціатив” президента. Так, із першого травня мають підвищити пенсії тим, хто вийшов на відпочинок до 2008 року (у середньому на 100 грн), а, крім того, з початку травня повинна запрацювати програма іпотечного кредитування для придбання житла (терміном на 10-15 років під 2-3%). Чого варта й обіцянка ввести податок на розкіш, який за перший рік роботи має принести додаткових 500 мільйонів гривень.

Що ж до причин такої щедрості, то тут експерти одностайні – невдовзі вибори. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9408 / 4.06MB / SQL:{query_count}