Бойовий міністр

Україну оборонятиме і реформуватиме військо гірничий майстер із характером бійця

Україну оборонятиме і реформуватиме військо гірничий майстер із характером бійця

Цього тижня президент України звільнив міністра оборони Михайла Єжеля, призначивши на його місце колишнього керівника державної компанію з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення “Укроборонпром” Дмитра Саламатіна.

Українцям новий міністр запам’ятався участю у масштабній бійці у ВРУ під час ратифікації Харківських угод. Він кидав крісло на опозиціонерів, які штурмували президію.

Ротація міністрів в уряді не стала несподіваною. Президент й раніше неодноразово наголошував на тому, що звільнятиме міністрів, які не можуть впоратися із роботою. “На горіхи” серед інших міністрів отримував і міністр оборони Михайло Єжель. В основному його критикували за те, що він не здатний змінити стан справ в армії, що у війську досі є проблеми з будівництвом житлових будинків і харчуванням солдатів. Чи переламає ситуацію у війську новий міністр залежить не так від нього, як від фінансування збройних сил. А з грошима для військових в Україні завжди скрутно.

Кадрова гільйотина опустилася на адмірала 8 лютого. Жодних пояснень та коментарів з приводу звільнення Михайла Єжеля ні президент, ні прем’єр-міністр не давали.

Новий міністр оборони Дмитро Соломатін народився 1965 р. у Караганді (Казахстан). Він росіянин за національністю. Його батько був міністром промисловості Республіки Казахстан.

Дмитро Саламатін закінчив гірничий факультет Карагандинського політехнічного інституту та Московський гірничий інститут. Декілька років працював на шахті. Був народним депутатом України 5-го та 6-го скликання від Партії регіонів. Від 1991 р. працював у Москві на різних посадах. Починаючи з 1999 р. постійно живе в Україні. Саламатін не має досвіду роботи у збройних силах. Але кому потрібен досвід в сучасній кадровій політиці влади?

“Я чекаю в найкоротші терміни від міністра оборони і начальника генштабу спільну підготовлену реалістичну концепцію радикального реформування Збройних сил. Першочергове завдання – дієве вирішення соціальних проблем військовослужбовців та їх родин”, – сказав Віктор Янукович, представляючи нового міністра.

На думку голови парламентського комітету з питань національної оборони і безпеки, колишнього міністра оборони Анатолія Гриценка, Дмитро Саламатін не має ніякого уявлення про роботу оборонного відомства. 

“Саламатін не проявив себе як людина, яка розуміється на військовій політиці, військовій стратегії. Я не впевнений, що він взагалі усвідомлює ту сферу, за яку йому тепер доведеться відповідати. Ця людина жодного разу не висловлювалася і, очевидно, не має власного розуміння напрямків реформування та розвитку Збройних сил, підвищення їх боєздатності, що створить серйозні проблеми в практичній діяльності”, – повідомив “Пошті” Анатолій Гриценко.

Варто зазначити, що Саламатін не перший міністр оборони без погонів і військового минулого. Свого часу керувати оборонним відомством доручали Валерію Шмарову і Юрію Єханурову. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4797 / 3.99MB / SQL:{query_count}