Українські новини: телеграф

Великодні залізничні квитки вже в продажі

Від учора пасажири мають змогу придбати квитки на Великодні свята на певні поїзди. Так, на поїзди: №92/91 Львів-Київ, №106/105 Одеса-Київ, №79/80 Дніпропетровськ-Київ, №63/64 Харків-Київ, №37/38 Донецьк-Київ, №12/11 Київ-Сімферополь. Це стало можливим у зв’язку зі збільшенням терміну попереднього продажу проїзних документів до 90 діб. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України. “Послугою вже скористалось близько 800 осіб. Більша кількість квитків була продана саме на Великодні свята”, – розповіла начальник управління головного пасажирського управління Ніна Кострубіцька. Також вона наголосила на тому, що вартість квитків при продажі за 90 діб не збільшується.

СБУ не КДБ

Українська Служба безпеки не може використовувати досвід та інструментарій КДБ, який був карально-репресивним органом. Проте призначення нового очільника відомства ставить це під сумнів. Про це заявив колишній директор архіву СБУ Володимир В’ятрович, коментуючи “Голосу Америки” призначення головою СБУ І. Калініна, який за Радянського Союзу працював у КГБ. “Я не знаю Ігоря Калініна особисто. Я думаю, що сучасна українська Служба безпеки мала би відмовлятися від того, щоб її очолювали люди, виховані спецслужбою Радянського Союзу. Я не знаю, чи означає призначення Калініна те, що СБУ буде повертатися до ганебних практик спецслужби радянського зразка. Сподіваюся, ні. Але в будь-якому разі для того, щоб продовжити попередню політику на розрив із радянським кагебістським минулим, було би краще, якби новим очільником СБУ стала людина, котра не мала в минулому зв’язків із КГБ”, – відзначив В. В’ятрович.

Гріємо космос

За словами першого заступника міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександра Аліпова, втрати тепла будівлями під час похолодання сягають 40-50%.  “40-50% у залежності від того, коли був побудований будинок – втрати на будинках. Є основні втрати, їхня левова частка – це у будинках”, – сказав Аліпов, передає “УНН”. Він також розповів, що втрати тепла на котельнях складають приблизно 10-15%, а на теплових мережах – 20%.

Мораторій на українців?

Асоціація незалежних профспілок Чехії збирається звернутися до міністра праці і соціальних справ Яромира Драбека з вимогою ввести піврічний мораторій на працевлаштування іноземців із третіх країн. Про це повідомив сайт EuroZpravy.CZ. В Асоціації переконані, що іноземці забирають роботу у чехів, а керівництво держави повинно, насамперед, вирішувати проблеми своїх співвітчизників. Зі слів керівника Асоціації Богумира Дуфека, нині безробітні чехи могли б зайняти місце іноземців, а не стояти в чергах за допомогою по безробіттю. Рівень безробіття в грудні минулого року склав у Чехії 8,6 %.

Довго не живуть

За словами першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександра Аліпова, сьогодні середній вік працівників комунальної сфери становить 53 роки.Він також зазначив, що для того, щоб робітники житлово-комунальної сфери працювали краще, їм необхідно підвищити заробітну платню й надати всі соціальні гарантії.

Землю притримають

Голова парламенту Володимир Литвин вважає неможливим ухвалення закону про ринок землі на новій сесії парламенту. Про це він заявив учора на брифінгу після Погоджувальної ради керівників парламентських комітетів і фракцій.
Законопроект про ринок земель буде розглянутий тоді, коли суспільство буде готове його сприйняти. Я думаю, що не на цій сесії”, – зазначив Володимир Литвин. Спікер нагадав, що після ухвалення цього документа в першому читанні він був опублікований, і наразі триває його обговорення.

Тарифний експеримент

Тарифи на газ для населення можуть бути підвищені у всій Україні після проведення відповідного експерименту в певному регіоні чи місті. Про це в інтерв’ю виданню “Коммерсант-Украина” заявив міністр фінансів України Валерій Хорошковський. “Ми сьогодні розглядаємо можливість проведення в Україні експерименту в цьому напрямку на базі певного регіону чи міста, в якому спробуємо побудувати модель адресної дотації та показати її результати – успіхи або проблеми. Лише після цього можна підвищувати тарифи”, – сказав міністр.

 Росія проти сирів

Уже цього тижня Росія планує заборонити ввезення українського сиру. У цьому запевнив голова Росспоживнагляду Гєннадій Оніщенко, назвавши при цьому “офіційну владу України такою, що зарекомендувала себе як неспроможна у вирішенні рядових питань”. “Враховуючи непродуктивність контактів з міністерством сільського господарства (України – “Пошта”), ми перейдемо на формат взаємодії з конкретними заводами-виробниками без участі офіційної влади України, яка зарекомендувала себе як неспроможна у вирішенні досить рядових питань”, – заявив Г. Оніщенко. Як повідомлялося, Держветфітослужба України вже звернулася до російських колег із проханням надати офіційну інформацію про перевірку сирної продукції, імпортованої з України.

Відмова на двох

Україна й Молдова домовилися про спільну відмову від російського газу. Наразі обидві країни вивчають можливість приєднання до газової системи Румунії для отримання газу від альтернативних постачальників. Про це заявив прем’єр-міністр Молдови Володимир Філат, підбиваючи підсумки перемовин з вищим керівництвом України під час свого офіційного дводенного візиту до Києва. Філат наголосив, що Молдова вивчить пропозицію України про приєднання до її проекту будівництва в Одесі термінала з прийому скрапленого газу, відзначивши, що існують й інші проекти, де можлива співпраця з українською стороною.

Тварин обіцяють захистити

Україні допоможуть впоратися із безпритульними тваринами. У п’ятницю Мінприроди підписало меморандум із міжнародною благодійною організацією “Vier Pfoten International” щодо реалізації спільної програми стосовно безпритульних тварин. Як повідомляє УНІАН, програма передбачає ідентифікацію та стерилізацію безпритульних тварин у Києві, Донецьку, Харкові і Львові, а також забезпечення мобільних клінік для безпритульних тварин. Проект реалізовуватиметься за сприяння посольства Австрії в Україні. “Я вважаю, що спільно з українськими та міжнародними зоозахисними організаціями ми зможемо розв’язати проблему безпритульних тварин в Україні за 3-4 роки”, – заявив міністр екології України Микола Злочевський. Він звернувся до керівників обласних та міських держадміністрацій та рад із закликом ініціювати виділення землі під будівництво притулків для собак. 
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9690 / 4.13MB / SQL:{query_count}