Небезпечна колія

У 2011 році на Львівській залізниці травмовано 99 людей, з них 55 – смертельно 

У 2011 році на Львівській залізниці травмовано 99 людей, з них 55 – смертельно 

У 2010 році випадків невиробничого травматизму було зафіксовано 110, було травмовано 126 громадян, з них 63 – смертельно, повідомив прес-центр Львівської залізниці. Водночас там наголосили, що цих страшних цифр могло і не бути, якби кожен учасник руху цінував власне життя та здоров’я і дотримувався правил перебування на залізничних об’єктах.

Завдяки системним діям залізничників, акціям, які проводять для запобігання випадкам порушення правил перебування на об’єктах залізничної інфраструктури, загальний рівень травматизму невиробничого характеру на залізниці минулого року продемонстрував тенденцію до зниження, порівняно з 2010 роком. Так, кількість травмованих осіб зменшилася на 27 (21,4%), а кількість смертельно травмованих – на вісім осіб (12,6%). Відповідно до аналізу, який проводять залізничники, у 2011 році на станціях було травмовано 31 особу, з них 15 – смертельно (у 2010 році, відповідно, 50 і 19), на перегонах тілесних ушкоджень зазнали 68 осіб, з них 40 – смертельно (у 2010 році, відповідно, 76 і 44). 

ДО ТЕМИ

Минулого року під час проведення рейдових перевірок на територіях станцій та дистанцій колії Львівської залізниці за ходіння по коліях було затримано та оштрафовано 3667 осіб. Загальна сума стягнутих штрафів становить майже 122 тисячі гривень. Водночас за самовільний проїзд у вантажних потягах затримали і оштрафували 27 осіб на суму 3319 гривень. Нагадаємо, що штраф за перехід колії у невстановленому місці становить до 170 грн, а за проїзд у вантажному вагоні – 255 грн. 

Джерело: railway.lviv.ua 

Також 2011 року до п’яти зменшилася кількість дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах, у яких люди зазнали травм, (два з них із груповим травмуванням на переїзді), натомість роком раніше таких ситуацій було взято на облік вісім (три – із груповим травмуванням на переїзді). Упродовж 2011-го в зазначених ДТП травмовано вісім осіб (у 2010 році травмовано 14, з них п’ятеро – смертельно). Усі дорожньо-транспортні пригоди сталися внаслідок порушення водіями транспортних засобів правил дорожнього руху під час перетину залізничних переїздів.

Водночас, як наголосили у прес-центрі Львівської залізниці, залізничники занепокоєні ситуацією із травмуванням дітей віком до 16 років. Попри всі заклики до самих дітей та їхніх батьків бути уважними та обережними на об’єктах залізничної інфраструктури, у 2011 році травмувалися семеро дітей (два випадки, на жаль закінчилися смертю), тоді як у 2010 році таких постраждалих було п’ятеро (один смертельний випадок).

Аналіз невиробничого травматизму на об’єктах залізничної інфраструктури свідчить, що більшість випадків сталися через порушення правил безпеки громадян на залізничному транспорті України, а саме – через ходіння коліями (43%), перехід колій у невстановленому місці, зокрема, під рухомим складом (24%), дорожньо-транспортні пригоди (8%) тощо. 

Ще однією поширеною причиною травмування людей є спроби посадки або висадки пасажирів під час руху потяга.

Залізничники проаналізували й соціальний стан постраждалих. За даними прес-центру Львівської залізниці, найбільше випадків невиробничого травматизму сталося з громадянами, які не мають постійної роботи (54 випадки), робітниками (16), пенсіонерами (15), дітьми (7). Також встановлено, що минулоріч найбільша кількість випадків сталася у нічний час, а саме від 18.00 до півночі. Більшість постраждалих – чоловіки. 

Прес-центр Львівської залізниці вкотре звертається до всіх, хто користується послугами магістралі чи з будь-яких причин перебуває на об’єктах залізниці, і закликає бути особливо уважними та обережними і дотримуватися правил безпеки громадян на залізничному транспорті. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6363 / 4.1MB / SQL:{query_count}