Хто замінить Карпачову?

Захищати права українців може колишній генеральний прокурор

Захищати права українців може колишній генеральний прокурор

На місце Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини призначать колишнього генерального прокурора Геннадія Васильєва. Про це  “Тижню” розповів співголова Харківської правозахисної групи, кандидат на посаду омбудсмена Євген Захаров. За його словами, була ідея затвердити його парламентською більшістю одразу після внесення кандидатури. Однак Захаров наголосив, що колишній генпрокурор не може бути омбудсменом.

“Це суперечить усім вимогам, які є до цієї посади у міжнародних стандартах з прав людини”, – зазначив Захаров і додав, що Васильєв – цілком реальний кандидат на цю посаду.

“А чому ні? Своя людина, з Донецька. Скажуть, що він має великий досвід правозахисту як прокурор. Я дуже не хочу, щоб був Васильєв. Банкова планує бліцкриг з Васильєвим. Тобто висунути і тут же обрати, не чекаючи необхідних за законом 20 діб для розгляду кандидатури претендента”, – сказав правозахисник.

Захаров підкреслив, що не знає, на кого зробить ставку Банкова, однак не відкидає жодного розвитку подій. При цьому він додає, що сам є малопривабливим для нинішньої влади як кандидат на посаду Уповноваженого ВР з прав людини.

“Головним моїм мотивом для висунення була інформація про те, що омбудсменом хочуть зробити колишнього генерального прокурора Васильєва. Генпрокурор не може бути омбудсменом за визначенням. Хоча я розумію, що шансів у мене вкрай мало. Я їм чужий”, – сказав він.

Депутат Верховної Ради від фракції Народної партії, голова парламентського комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олег Зарубінський прогнозує, що його комітет розгляне кандидатури, запропоновані на посаду Уповноваженого парламенту з прав людини, наприкінці лютого. Але депутат не зміг спрогнозувати, коли це питання може бути винесено на розгляд сесійного залу.

Тим часом термін перебування на посаді омбудсмена Ніни Карпачової спливає 7 лютого. Вона була Уповноваженим Верховної Ради з прав людини з 14 квітня 1998 року. У коментарі УНН вона зазначила, що поки не розглядала пропозиції щодо повторного балотування на посаду омбудсмена.

“Це питання мною ще не розглядалося. Я маю дуже багато пропозицій, щоб дати згоду балотуватись на цю посаду. Але я це питання принципово не розглядала, тому що маю завершити те, що вже розпочала робити. Зараз я завершую роботу над щорічною доповіддю омбудсмена, яка має подаватись, згідно з законом, щороку у першому кварталі. Слава Богу, що парламент знаходиться у робочому стані, і я сподіваюсь, що у перші дні після завершення зимових канікул Верховна Рада поставить питання про заслуховування доповіді омбудсмена”, – зазначила Н.Карпачова. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4350 / 3.98MB / SQL:{query_count}