Одещину тероризують дикі кабани

Фермери бідкаються: вепри нівечать озимину, яка цьогоріч і так постраждала через брак опадів, а інколи в пошуках їжі заходять навіть у населені пункти, повідомляє ТСН.

Фермери бідкаються: вепри нівечать озимину, яка цьогоріч і так постраждала через брак опадів, а інколи в пошуках їжі заходять навіть у населені пункти, повідомляє ТСН.

Люди готові братися за рушниці навіть попри великі штрафи за вбивство цих тварин. 
Аграрії стверджують, що лише на озимині втратили понад двісті тисяч гривень. Фермери звинуватили у недбальстві єгерів, які працюють у місцевому заповіднику. Мовляв, ті недогледіли за тваринами. Але припускають, що навіть через суд грошей за понівечений урожай не отримають. Натомість у Великомихайлівському лісгоспі, до якого входить заповідник, пояснюють: у лісі для вепрів установили годівниці й двічі на тиждень підвозять тваринам їжу. “Осінь була тепла, – пояснює мисливствознавець Олександр Логінов. – Морозів не було, погодні умови були чудові. В основ­ному свині виходять в такі погодні умови на поля, тому що земля м’яка, починають рити землю, шукають корінці, жучків всіляких для харчування, хоч і кукурудзи для них вистачає”. 
У лісгоспі підозрюють, що поживитися на поля можуть приходити кабани з-за кордону. “Наші угіддя межують з Придністров’ям, – розказав ТСН директор Великомихайлівського держлісгоспу Михайло Дядюк. – Якщо там проводять полювання або немає кормової бази, то тварини мігрують. Натомість наші вже звикли до підкормки й чужинців від годівниць відганяють, тож чужинці, які шукають собі корм, можуть виходити на фермерські поля”. 
Щоб відганяти кабанів, єгері вирішили лякати їх сиренами і світлом. А фермерам радять посадити вздовж лісу рослини, яких вепри не їдять. За кілька тижнів у лісгоспі перерахують кабанів. І якщо їх буде більше норми, дозволять мисливцям полювати. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1296 / 4.08MB / SQL:{query_count}