Українські новини: телеграф

Апетити до субсидій

Протягом 2011 року субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено понад двом мільйонам сімей. Про це повідомляють УНН із посиланням на дані Держкомстату. Зокрема, у містах субсидії призначено 1621,7 тис. сімей, у сільській місцевості – 395 тис. сімей. Крім того, загальна сума субсидій, призначених сім’ям для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, минулого року становила 318 млн грн. Середній розмір призначеної субсидії на одну сім’ю у грудні 2011 року становив 204,2 грн. Рік тому, станом на кінець 2010-го, призначено субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 1766,9 тис. сімей.

Проблемних кредитів поменшало

Загальна сума проблемних кредитів в Україні в 2011 р. знизилася на 54 мільярди гривень (на 18%), до 243 мільярдів гривень. Таку оцінку наводить рейтингове агентство “Кредит-Рейтинг”, повідомляє радіо “Свобода”. “За останній рік частка проблемної та потенційно проблемної заборгованості за кредитами банків зменшилася з 36% до 30% портфеля юридичних осіб та з 50% до 40% портфеля фізичних осіб”, – мовиться в прес-релізі “Кредит-Рейтингу”. Зниженню рівня проблемної заборгованості сприяла активна робота банків із проблемними активами на тлі обережної кредитно-інвестиційної політики.

Репатріанти без квартир

65% коштів, спрямованих АР Крим та м. Севастополю у 2009 – 2011 роках на розселення й облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, освоєно з порушеннями бюджетного законодавства. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати України. “Забезпечення репатріантів житлом і створення сприятливих умов для їхнього облаштування, адаптації та інтеграції в українське суспільство – залишилися нереалізованими”. Зокрема, не створено зведений реєстр репатріантів та членів їхніх сімей, що не дало змоги  визначити потреби у фінансуванні її заходів. За п’ять років реалізації програми обсяги побудованого для репатріантів і придбаного на вторинному ринку житла за рахунок бюджетних коштів досягли лише 31,3% від планових показників, щорічне забезпечення потреби в житлі становило 1,5% від загальної кількості сімей репатріантів, які перебували на квартобліку.

Знову – за мови

“Регіонали” вкотре внесли до парламенту законопроект “Про виховання дітей рідною мовою”, що майже повністю повторює проект міністра освіти Табачника, який Рада відмовилася розглядати. У парламенті був зареєстрований проект Закону № 9714 “Про внесення змін до Закону України “Про дошкільну освіту” (щодо виховання рідною мовою). Автори проекту — “регіонали” Максим Луцький і Вадим Колесніченко. Законопроектом пропонується “забезпечити право вільного вибору батьками мови виховання їхньої дитини”. “Для задоволення національних, культурно-освітніх і мовних потреб громадян можуть створюватися дошкільні навчальні заклади, в яких виховання дітей здійснюється їхньою національною або іншими мовами. Право вибору мови виховання надається батькам”, – йдеться у законопроекті. Крім того, в дошкільних навчальних закладах можуть створюватися окремі групи, в яких виховання здійснюється іншою мовою, ніж в установах в цілому.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9066 / 4.08MB / SQL:{query_count}