Про флот, борги і кордони

Відносини України та Росії не викликають оптимізму

Відносини України та Росії не викликають оптимізму

ogryz.jpg

Учора міністр закордонних справ України Володимир Огризко зустрівся зі своїм російським колегою Сєргєєм Лавровим. Зустріч відбулася у рамках 63-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Як повідомляє УНІАН, враховуючи обставини, які склалися в результаті російсько-грузинського конфлікту, оби­дві сторони висловили своє бачення подальшого розвитку відносин.  Глава зовнішньополітичного відомства України вкотре задекларував, що українська держава не визнає незалежність Абхазії і Південної Осетії, оскільки це суперечило б принципам міжнародного права. Також він наголосив, що врегулювання цього конфлікту можливе лише за умов збереження територіальної ціліс­ності Грузії і непорушності її меж.

Під час переговорів сторони підтвердили необхідність продовження дії "Великого договору" (десятирічний термін дії закінчується 1 жовтня). Також Володимир Огризко закликав Лаврова активізувати двосторонні контакти про демаркацію державного кордону. Міністр відзначив, що у разі, якщо Росія зволікатиме з вирішенням цього питання, Україна буде вимушена вжити адекватних заходів з метою його облаштування.

Крім того, глава українського МЗС акцентував увагу на перебуванні Чорноморського флоту Російської Федерації на території нашої держави. Глава ро­сійського МЗС Сергій Лавров відстоював право на базування ЧФРФ у Севастополі після закінчення терміну дії угоди (після 2017-го).

Росія навіть готова надати українській стороні комплекс взаємовигідних пропозицій, які дозволили б Чорноморському флоту залишитися в Севастополі й після 2017 року. Міністр оборони РФ Анатолій Сєрдюков днями повідомив, що Росія може запропонувати Україні вигідні умови і орендної плати за базу в Севастополі, і розвитку соціальної інфраструктури, і співпраці у сфері оборонно-промислового комплексу, суднобудування тощо. У Кабінеті Міністрів України, Міноборони й Міністерстві закордонних справ поки що не коментують цю заяву.

У процесі переговорів мі­ністри не оминули й питання нинішнього боргу України перед РФ. За словами Огризка, українська сторона має намір одним платежем погасити всю суму.

Загалом, підсумовуючи результати вчорашньої зустрічі міністрів, подальші стосунки обох країн не надто оптимістичні, бо з кожного питання, яке обговорювалося, між сторонами залишилось багато протиріч.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6055 / 4.08MB / SQL:{query_count}