Якість покращать несподівані перевірки

Із неякісною продук­цією боротимуться “непроханими” перевірками виробників.

Із неякісною продук­цією боротимуться “непроханими” перевірками виробників.

Про такі наміри заявили урядовці, втіливши ініціативу в конкретному законопроекті.
Документ передбачає вилучення із законодавства норм, які, на думку КМУ, суттєво знижують рівень захисту прав споживачів, а ще не мають аналогів у європейському законодавстві, на яке й рівняються урядовці. 
Передусім вилучать пункт про попередження виробників за десять днів про майбутню перевірку, а також норму про необхідність згоди центрального органу в справах захисту прав споживачів на проведення такої перевірки. Отож, якщо проект підтримає парламентська більшість, то державний контроль зможе відвідувати підприємство без попередження і без згоди Держспоживінспекції. Для проведення несподіваного візиту перевіряльників цілком достатньо скарги від фізичної або юридичної особи. Законопроектом №9733 також пропонують збільшити штрафи за реалізацію забороненої фальсифікованої продукції – до розміру вартості цілої партії, але не більше 5 тисяч гривень. Повторне аналогічне порушення упродовж року потягне вже на штраф у три вартості партії товару (але не менше 100 неоподаткованих мінімумів).
Раніше урядовці, повідомляючи, що в тіні перебуває близько 40% товарообігу України, запевняли, що систему контролю за якістю продукції суттєво невдовзі вдосконалять. Відновлення несподіваних візитів є саме таким “удосконаленням”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7642 / 4.06MB / SQL:{query_count}