Із правами й далі гірше

Правозахисники із “Human rights watch” відзначають падіння довіри до українських судів, погіршення ситуації із правами мігрантів та збільшення “етнічних” злочинів

Правозахисники із “Human rights watch” відзначають падіння довіри до українських судів, погіршення ситуації із правами мігрантів та збільшення “етнічних” злочинів

 

В Україні довіра до судів падає, і основ­на причина цього – справи проти опозиційних політиків та екс-урядовців. Про це йдеться в останньому звіті “Human rights watch”, опублікованому минулих вихідних. “Обвинувальний вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко, а також арешти і суди щодо інших колишніх урядовців підривають довіру до незалежності судів”, –  мовиться у доповіді правозахисників, які згадують також і переслідування екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, колишнього першого заступника міністра оборони Валерія Іващенка та колишнього заступника міністра юстиції Євгена Корнійчука.

За останній рік, кажуть експерти, значно посилився тиск на незалежні засоби масової інформації, а корупція так і залишається неподоланою проблемою органів влади. Побоювання викликають і порушення прав мігрантів та осіб, які шукають притулку, які, попри удосконалене законодавство, нерідко стикаються із чисельними проблемами. У доповіді також зазначено, що в Україні зберігається упередження правоохоронців до злочинів, скоєних на етнічному ґрунті. 

“Міліція та прокуратура, як і раніше, неохоче визнають наявність у нападах расового мотиву. Зберігається расова вибірковість й утиски з боку міліції, скоюються злочини на ґрунті ненависті щодо осіб неслов’янської зовнішності, а також щодо представників етнічних і релігійних меншин”, – зазначають у “Human rights watch”. Хоч кількість таких злочинів і не досягає пікових показників 2007-го та 2008 років (тоді  фіксували понад 80 правопорушень на рік), проте показує збільшення: якщо у 2010 році всього 13 злочинів кваліфікувалися як такі, що скоєні на етнічному ґрунті, то лише за першу половину 2011 року їх було уже 13. Серед позитивних змін в Україні міжнародні правозахисники відзначили подальше наближення норм вітчизняного законодавства до стандартів ЄС та прийняття Закону “Про доступ до пуб­лічної інформації”. Нагадаємо, у минулорічному зві­ті “Human rights watch” теж відзначала погіршення ситуації із дотриманням свобод українців у цілому, а також відновлення тиску на непідвладні ЗМІ.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3096 / 4.07MB / SQL:{query_count}