Холодні розмови

Український уряд безуспішно намагається знизити обсяги закупівлі російського газу

Український уряд безуспішно намагається знизити обсяги закупівлі російського газу

Газові переговори що далі, то більше радикалізуються. Росія не бажає іти назустріч, задовольняючи пропозицію вітчизняних урядовців зменшити обсяги закупівлі, а прем’єр Азаров запевняє, що Україна подала достатньо чіткий сигнал – купувати зайвий та ще й такий дорогий газ у “Газпрому” ми не будемо. “Ми їм чітко сказали, що ми не маємо наміру закуповувати таку величезну кількість газу, яку забито ось у цих контрактах, у кабальних контрактах”, –  сказав прем’єр у вівторок під час робочої поїздки до Хмельницька.

ДО ТЕМИ

“Газпром” знизив ціни для низки європейських компаній, мотивуючи це зниженням споживання газу через теплу зиму, повідомляє “dt.ua”. Російське ВАТ “Газпром” знизило ціни на природний газ для п’яти європейських покупців, офіційно не коментуючи причини зниження вартості блакитного палива. За розрахунками австрійського видання “Die Presse”, яке спирається на відкриті “Газпромом” дані, знижка може становити від 45 до 50 дол на 1 тис. кубометрів газу, що приблизно відповідає 20% від колишньої ціни. 

Того ж дня завершився черговий раунд перемовин між Бойком та Міллером. Як і попередні, минув він “у конструктивному руслі”, як про це звітує прес-служба енергетичного відомства. Конкретних результатів переговорів немає, або ж їх просто не озвучують. При цьому українські урядовці кажуть, що поки до арбітражу звертатися не мають наміру – спершу слід вичерпати всі можливості перемовин, а тоді вже й судитися. “Дехто запитує, чому не звернутися до суду? Добре, ми звернемося до суду, і почнеться судовий процес. Судячи з практики, це мінімум рік. Але цей рік ми платитимемо за газ високу ціну і будемо чекати на рішення суду. А якщо рішення суду буде не на нашу користь? Може таке бути? Які тоді у нас залишаться аргументи?” — додав прем’єр. “Варіант судового рішення залишається. Ми його не закриваємо. Якщо ми не домовимося, то в нас просто не буде іншої можливості”,  – розмірковує Азаров.

Втім “Газпром” наполягає, що скорочення Україною фактично у два рази (з 52 млрд до 27 млрд куб.м) закупівель газу всього лише “одностороннє рішення Ук­раїни”, тому про зниження обсягів постачань не може бути й мови. Усе це робить неможливим перегляд закладеної у бюджеті ціни на газ, як про це раніше говорили у Кабміні. Президент України ж своєю чергою запевняє: ціни на газ для населення цього року не будуть підвищувати. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.5529 / 4.07MB / SQL:{query_count}