Стан існування

Українці менше за європейців задоволені власним життям і менше почуваються безпечно у рідній країні.

Українці менше за європейців задоволені власним життям і менше почуваються безпечно у рідній країні.

Лише один із десятка наших співгромадян повністю задоволений власним життям. Зовсім не задоволена ним – п’ята частина країни. При цьому західна частина України показує значно оптимістичні показники, аніж південна чи центральна. Тут повністю задоволених аж 16%, а, наприклад, на півдні таких 4% (в інших регіонах показник близький до загальнодержавного – 9-10%). Найбільш задоволеними є українці віком від 18  до 29 років: 16% повністю та ще 46% радше задоволених.
При цьому більшість українців (54%) не почувається безпечно у своїй країні. Серед проблем, які впливають на цей стан, найбільше наших співгромадян турбує бідність (66%), корупція (53%), економічні та фінансові кризи (40%), вулична злочинність (35%) та погіршення екології (або ж зміна клімату) (23%). Цікаво, що у країн Євросоюзу, згідно з результатами “Євробарометра”, трішки інші турботи. Найбільше занепокоєння викликають у них економічні та фінансові кризи (33%), тероризм (25%), бідність (24%), організована злочинність (22%) та корупція (18%).
Під час дослідження соціологи “Рейтингу” опитали 1000 українців віком від 18 років у всіх областях країни. Метод дослідження – формалізоване інтерв’ю, згідно з  питальником. Похибка дослідження для значень, близьких до 50%, не перевищує 3,1%, для значень, близьких до 5%, – не більше 1,4%.

Індекс задоволеності життям

graf1.jpg

Значення індексу коливаються від 0 до 3. Стану “повністю задоволені” відповідає показник 3, “швидше задоволені” – 2, “не дуже задоволені” – 1, “зовсім не задоволені” – 0. Значення “важко відповісти/не знаю” ігноруються. Дані: соціологічна група “Рейтинг”, “Євробарометр”

 

 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0308 / 4.06MB / SQL:{query_count}