Хід Нобелем

“Бютівці” збирають підписи за висунення Тимошенко на здобуття Нобелівської премії миру

“Бютівці” збирають підписи за висунення Тимошенко на здобуття Нобелівської премії миру

Прихильники Тимо­шенко повні рішучості номінувати ув’язнену опозиціо­нерку на здобуття Нобелівської премії миру. Активісти Харківської міської організації “Батьківщина” уже зібрали близько

2 тисяч підписів, про що на днях і повідомив заступник голови тамтешнього парт­осередку Валерій Дудко. Як повідомляє “УНІАН”, Дудко зазначив, що збір підписів продовжуватимуть до кінця місяця, після чого направлять їх Нобелівському комітету.

ДОВІДКА

Щороку на Нобелівську премію в усіх галузях висувають від 150 до 200 кандидатів. Із кожним роком їх число збільшується (минулого установлено своєрідний рекорд – 241 номінантів, 53 з яких – організації). До розгляду приймаються заявки, подані до 1 лютого. Після цього список номінантів скорочують до короткого переліку із 5-20 осіб. Лауреат премії стає відомим у кінці вересня – на початку жовтня. Список усіх номінованих на здобуття премії певного року зберігається у таємниці впродовж половини століття.

Досі лише тричі Нобелівську премію миру отримували особи, ув’язнені на час її присудження: німецький публіцист Карл фон Осецький (1935 року, “за боротьбу із мілітаризмом в Німеччині”); політичний лідер М’янми Аун Сан Су Чжі (1991, “за ненасильницьку боротьбу за демократію та права людини”); китайський правозахисник Лі Сяобо (2010, “за тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї”).


Нобелівський комітет розглядає лише кандидатури, подані кимось із цих категорій:

а) члени національних посольств чи урядів держави;

б) члени міжнародних судів;

в) ректори університетів, професори історії, юриспруденції, філософії, теології, директори науково-дослідних інститутів світу;

г) лауреати Нобелівської премії миру або члени тих організацій, що були удостоєні премії раніше;

д) активні або колишні члени Нобелівського комітету;

е) колишні радники Нобелівського комітету. 

“Бютівець” підкреслив, що ця ініціатива уже “отримала підтримку в Європі і Америці”, а тому, як він переконаний, Тимошенко у кінцевому результаті таки буде номіновано на здобуття Нобелівської премії миру. Зазначимо, що збір підписів тривав ще й неподалік Качанівської колонії Харкова, в якій відбуває ув’язнення Тимошенко: там було встановлено два намети прихильників політика. Проте у понеділок осередки збору підписів демонтували місцеві комунальні служби. Раніше, 6 січня, Харківський окружний адміністративний суд своїм рішенням заборонив пікетувати колонію. 

Поміж тим партія “Батьківщина” уже подала документи до Нобелівського комітету. Це зроблено ще посеред грудня минулого року. Як вирішили “бютівці”, активна позиція Тимошенко цілком заслуговує на премію миру: “Вона пройшла Майдан, запустила демократичні процеси в країні, опинилася за ґратами як лідер опозиції. Все це робить її гідною Нобелівської премії миру”. “Бютівці” запевняють, що “готові пройти складну процедуру висунення кандидата”, аби лише їх лідер отримав престижну нагороду.

Паралельно із цим вони оприлюднюють і нові факти про умови перебування ув’язненої. Наприклад, двогодинну втрату свідомості Тимошенко пояснюють тим, що під виглядом ліків насправді дали отруту. Про це 17 січня під час прес-конференції у Львові повідомив парламентар-бютівець Андрій Шкіль. Він зазначив, що нині реально існує загроза життю лідера “Батьківщини”. За його словами, є свідок – це співкамерниця Тимошенко, та й самі лікарі не заперечують того, що сталося. “Відповідальність за злочинну недбалість лежить на владі, на міністру юстиції Лавриновичу, на депутатській більшості у ВРУ і на президенті”, – сказав нардеп. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.3127 / 4.1MB / SQL:{query_count}