Сподівання українців від року Дракона

Соціологи кажуть, що понад половина українців очікують у 2012-му економічних проблем

Соціологи кажуть, що понад половина українців очікують у 2012-му економічних проблем

В українців песимістичні очікування від 2012 року. Більше половини наших громадян (54%) очікують від наступного року економічних проблем.

Такими є результати соціологічного опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в рамках проекту незалежної мережі дослідників громадської думки ВІН-Геллап Інтернешнл.

Лише 6% очікують від 2012-го економічного процвітання, 25% вважають, що економічна ситуація залишиться такою ж, як і минулого року. Вагалися з відповіддю 15%. Таким чином, було визначено, що баланс надій та відчаю українців складає –48, порівняно із –38 у минулорічному опитуванні.

ДО ТЕМИ

“Якщо у світі, в цілому, склянка наполовину повна, то в Україні вона однозначно наполовину порожня. Ба більше – і сама ситуація, і динаміка рівня надії у 2010-2011 рр. показують, що склянка з такими темпами скоро буде взагалі порожньою. З одного боку, виразні песимістичні очікування українців збігаються з похмурими прогнозами населення розвинених європейських країн. Утім, з іншого боку, слід зважати на якісно відмінну поточну економічну ситуацію – європейські країни, де домінують подібні до українських дуже понурі уявлення про 2012 рік, мають набагато вищі показники доходу на душу населення”, – наголосив аналітик КМІС Антон Грушецький. 

Цікаво зазначити, що згідно з Глобальним барометром надії та відчаю ВІН-Геллап Інтернешнл, зараз 31% населення світу сповнені надії щодо економічних перспектив у 2012-му, 34% очікують погіршення економічної ситуації, порівняно з роком, що зараз завершується. 27% людей у світі не очікують жодних змін, порівняно з попереднім роком, а 8% не змогли визначитися зі своєю думкою.

Глобальне дослідження свідчить, що за відчаєм стосовно економічних перспектив першість має Європа, за якою йде Північна Америка. Багато хто з решти світу, особливо Китай, лишаються сповненими надії. Серед 50 країн, де проводили опитування, 34 прихильники песимізму, тобто у цих країнах кількість песимістів переважає кількість оптимістів. 15 країн сповнені надії, тобто у цих країнах, навпаки, кількість оптимістів переважає число песимістів. За рівнем песимізму Україна знаходиться на 7-му місці у світі.

В Україні опитали 1013 респондентів, що мешкають в усіх областях України. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4378 / 3.98MB / SQL:{query_count}