Стати росіянином тепер просто

Мільйони  українців можуть отримати російське громадянство

Мільйони  українців можуть отримати російське громадянство

Після того, як Росія значно спростила процедуру отримання свого громадянства, понад 8 мільйонів жителів України  безперешкодно можуть отримати паспорт сусідньої країни.

Як пише "Дело", Рада Федерацій Росії ухвалила зміни до закону про громадянство. Відповідно до нових правил, тим, хто бажає отримати російський паспорт, тепер не обов'язково жити на території РФ впродовж  5 років, підтверджувати джерело свого доходу й доводити воло­діння російською мовою. Для цього достатньо було народитися на території Росії за часів СРСР. Згідно зі статистичними даними, таких в Україні проживає понад 8 мільйонів осіб. За новими правилами, практично всі вони можуть стати підданими сусідньої країни.

Як переконують російські депутати, лібералізація процедури надання громадянства здійснюється в рамках держпрограми зі сприяння переселенню співвітчизників. Таким чином Росія намагається подолати демографічну кризу, адже жити і працювати в країні невдовзі не буде кому.

Директор Інституту країн СНД в Україні Володимир Корнілов переконаний, що "прийняття такого закону однозначно може призвести до відтоку українських громадян у Росію". За словами експерта,  реальна кількість українських громадян з російським корінням значно вища за офіційну статистику. "Проведений євразійський моніторинг показує, що в Україні більше 50% населення мають родичів у Росії", - констатує Корнілов.

Депутат Верховної Ради Ксенія Ляпіна вважає, що недавні події в Грузії змушують переглянути ставлення до подібних законодавчих іні­ціатив. "Якби  це було прийняте ще півроку тому, це можна було б розглядати як внутрішню політику Росії. Але після заяв про те, що росіяни в Осетії захищають інтереси своїх громадян, зміни в законі про громадянство виглядають як підготовка агресивних дій", - переконана Ляпіна.

Як повідомляла "Пошта", депутати із фракції БЮТ зареєстрували в парламенті законопроект про кримінальну відповідальність за подвійне громадянство. Дещо раніше кримські правоохоронці опри­­люднили інформацію про те, що в Криму українським громадянам масово видають російські паспорти. Росія ці факти заперечує.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8747 / 4.35MB / SQL:{query_count}