В піратському полоні

Морські пірати знов напали на  судно біля берегів Сомалі. Цього разу вони атакували грецький суховантаж. У команді судна, навантаженого вугіллям, 17 філіппінців, громадянин Китаю і українець.

pirates.jpg 

Морські пірати знов напали на  судно біля берегів Сомалі. Цього разу вони атакували грецький суховантаж. У команді судна, навантаженого вугіллям, 17 філіппінців, громадянин Китаю і українець.

Повідомлень про те, чи постраждали члени екіпажу, наразі немає. Суховантаж "Капітан Стефанос", який належить грецькій компанії і плаває під прапором Багамських островів, атакували пірати за 250 морських миль від Сомалі, передають РІА "Новости". Про напад повідомив капітан суховантажу. Це вже другий напад на грецький корабель в регіоні за останній тиждень.

Піратство біля берегів Сомалі набуває все загрозливішого розмаху. За даними Міжнародного морського бюро, 2007 року в цьому районі зафіксували понад 30 нападів піратів на цивільні судна. Цього року, за інформацією ООН, їх здійснили вже 26. Дуже часто в піратській неволі опиняються і українські громадяни.

Влада Сомалі не може самостійно розв'язати проблему піратства - останні 17 років у країні триває громадянська війна. У червні 2008 року Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію, що дозволяє іноземним військовим кораблям переслідувати пі­ратів у територіальних водах Сомалі, проте на проведення таких операцій потрібна згода уряду Сомалі.

В цей час, за даними інформаційного агентства Reuters, сомалійські пірати утримують в заручниках більше, ніж десять суден разом з екіпажами загальною кількістю понад 130 осіб.

А на початку вересня біля берегів Сомалі стався незвичайний випадок - невідомий військовий корабель захопив у полон 14 піратів і знищив їхнє судно. Пірати натрапили на корабель, який плив під американським прапором, випадково, проте ці дані поки точно не підтвердили і будь-які інші подробиці події наразі не розголошують.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2621 / 4.35MB / SQL:{query_count}