Половину меланжу з України вивезли

Україна вивезла до Російської Федерації половину наявного обсягу компонентів токсичного ракетного палива “меланж”.

Україна вивезла до Російської Федерації половину наявного обсягу компонентів токсичного ракетного палива “меланж”.

Про це заявив заступник міністра оборони України, керівник апарату Володимир Омелянчук. Урядовець зазначив, що у рамках проекту ОБСЄ-Україна цими днями в залізничні цистерни для подальшої утилізації до Росії була завантажена остання партія меланжу, який зберігається під Білою Церквою.
Володимир Омелянчук також повідомив, що на початку проекту залишки меланжу в Україні налічували 16 тисяч тонн, станом на сьогоднішній день залишилося 8200 тонн меланжу. “Фактично ми пройшли екватор”, – сказав він.
Також він підкреслив, що завдяки країнам-донорам ОБСЄ, російській стороні повністю звільнені від небезпечних речовин с. Калинівка (Вінницька область), Ценжева (Івано-Франківська), Радехів (Львівська) і сьогодні буде завантажена у цистерни остання 441 тонна меланжу у Білій Церкві. 
“До кінця року ми запланували ще дві операції вивезення небезпечного вантажу. Зокрема, при наявності фінансування зможемо вивести 1700 тонн меланжу. А до початку Євро-2012 до травня місяця планується звільнити базу зберігання під Харковом, тому що у цьому місті проходитимуть футбольні матчі. З серпня по грудень наступного року повністю звільнимо від меланжу одеський регіон”, – розповів Омелянчук. 
Утилізація однієї тонни палива дорівнює одній тисячі євро. Для того, щоб утилізувати весь меланж, який залишився на території України, необхідно 8 млн 200 тис. євро. Землю на якій перебував меланж після обстеження віддадуть селянам
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4225 / 3.97MB / SQL:{query_count}