Дорогий Президент

Близько 1,6 млрд грн виділить уряд наступного року на фінансове утримання Президента України. Таку цифру заклала прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у бюджеті 2009 року.

ruka.jpgБлизько 1,6 млрд грн виділить уряд наступного року на фінансове утримання Президента України. Таку цифру заклала прем'єр-міністр Юлія Тимошенко у бюджеті 2009 року.

Варто зазначити, що україн­ський Президент за витратами на своє утримання  дорожчий за свого російського колегу, на якого у цьогорічному бюджеті у рубльовому еквіваленті передбачили 1,4 млрд грн. Кошторис українського Президента більший за витрати на Верховну Раду та Кабінет Міністрів, бюджет яких у 2009 році запланували на рівні 1,0 і 0,5 млрд відповідно.

Згідно з проектом бюджету на наступний рік, утримання Президента подорожчає на 31%, парламенту - на 21%, уряду - на 17%.

Деякі витрати Президента планують збільшити більш ніж на третину, повідомляє "Українська правда". Наприклад, на візити за кордон: якщо цьогоріч на це передбачено 20 млн грн, то наступного планують виділити 42 млн. На 30 млн запропонували збіль­шити фінансування санаторно-курортних закладів Держ­управління справами (саме через ДУС фінансують діяль­ність Президента і його апарату).

Тим часом, як повідомляє одне з українських видань, народні депутати вже мають претензії до кошторису глави держави. Наприклад, заступник голови бюджетного комітету парламенту Володимир Макеєн­ко сумнівається, що депутати проголосують за те, щоб виділити  265 млн грн на створення музейного комплексу "Мистецький Арсенал", яке ініціював Віктор Ющенко.

Нагадаємо, що витрати на утримання найвищих посадових осіб держави та структур, які їх обслуговують, завжди є актуальним інструментом по­літичної боротьби напередодні виборів. Якщо взяти до уваги можливість позачергових виборів до парламенту, про які сьогодні йдеться, то можна здогадатися, як використають політики бюджет Президента і його канцелярії.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0216 / 4.35MB / SQL:{query_count}