За крок до Європи

Україна успішно завершила перемовини з Євросоюзом про зону вільної торгівлі. Наступний етап – асоційоване членство в ЄС

Україна успішно завершила перемовини з Євросоюзом про зону вільної торгівлі. Наступний етап – асоційоване членство в ЄС

Київ і Брюссель завершили перемовини щодо глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі (ЗВТ) України з Європейським союзом.

Про це у четвер, 20 жовт­ня, заявив комісар ЄС з питань торгівлі Карл де Гухт.

“Ми пройшли наріжний камінь у наших відносинах”, – сказав він. За його словами, відтепер тільки “від політичної волі українського керівництва залежить втілення даної домовленості”. ЗВТ є економічною частиною Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом.

“Я радий, що ми досягли домовленостей за всіма аспектами. Залишилися деякі технічні моменти. Але у нас є принципові домовленості, і тепер вони повинні реалізуватися”, – резюмував комісар з питань торгівлі ЄС.

Андрій Клюєв, перший віце-прем’єр – міністр економічного розвитку і торгівлі, у Брюсселі сказав, що переговори були непростими, але успішними.

“Наші домовленості відкривають шлях до завершення переговорів за угодою про асоціацію до кінця року”, – наголосив він.

Тим часом президент України Віктор Янукович, який мав вести переговори у Брюсселі замість Клюєва, але натомість поїхав на Кубу, закликав Європу не вимагати від України швидкого поліпшення внутрішньої ситуації. “Безумовно, ми хочемо, щоб Україна дорослішала, щоб вона інтегрувалася, щоб вона приймала нові сучасні правила європейські”, – повідомив він в інтерв’ю Euronews.

Президенту довелося вкот­ре прокоментувати справу Юлії Тимошенко: “Питання Тимошенко дуже суперечливе, тому що тут наявні дуже багато різних порушень закону. З одного боку, питання, яке лежить у площині політично-юридичній. А інші питання лежать в площині чисто кримінальній. Це порушення кримінального законодавства, в якому не платяться податки, втрачає бюджет, завозиться в Україну газ, який не розмитнюється, але він реалізується українським споживачам, і державі завдаються значні збитки”.

Різні думки про українську ситуацію лунають у Європарламенті. Німецький європарламентар Вернер Шульц у коментарі для Die Welt заявив, що Україна повинна зробити вибір: чи хоче вона мати міцну демократію та правосуддя, чи дешевий газ із Росії. Він засудив ув’язнення Юлії Тимошенко та вважає, що “політичні помилки повинні розглядатися спеціальною слідчою комісію, а не судом”.

Тим часом, як зауважив голова комітету в закордонних справах Верховної Ради Олег Білорус, українським чиновникам почали відмовляти в отриманні віз до країн Євросоюзу. 

За його словами, це можлива реакція країн ЄС на те, що керівництво нашої країни не виконує обіцянки, які давало вищому керівництву Євросоюзу. “Вони попереджали, що будуть вводитися санкції. Відмова у візах – це перший етап санкцій. Як стало мені відомо, далі вони будуть розглядати питання про введення індивідуальних санкцій для керівництва судових органів і прокуратури. Наразі санкції можуть стосуватися держчиновників будь-якого рівня”, – підкреслив депутат.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4058 / 3.99MB / SQL:{query_count}