Українські новини: телеграф

У Міжнародний аеропорт “Одеса” прибувають літаки з ізраїльськими паломниками-хасидами. 

В Умань їдуть хасиди


У Міжнародний аеропорт “Одеса” прибувають літаки з ізраїльськими паломниками-хасидами. Як повідомили у прес-службі аеропорту, підготовку до прибуття 25 – 27 вересня близько шести тисяч паломників в аеропорту почали завчасно: встановлені тимчасові термінали і відпрацьована тимчасова технологія прийому. Безпеку осіб, що прибувають, забезпечуватиме лінійний відділ міліції, а також співробітники внутрішніх військ МВС України. Згідно з програмою перебування в Україні, хасиди продовжать свій шлях з Одеси до Умані Черкаської області, повідомляє УНІАН. Зважаючи на скасування візового режиму між Україною та Ізраїлем, 26 – 27 вересня очікується прибуття понад 30 тисяч прочан – рекордна кількість за всю історію паломництва в Умані. 28 – 29 вересня хасиди з усього світу зустрінуть юдейський новий рік – Рош-га-Шана – на могилі пророка цадика Нахмана. Торік Умань відвідали 24 тисячі осіб з 23 країн світу, більшість з яких – громадяни Ізраїлю.

Амбітні плани ЄС

Рада ЄС підтримує мету Європейської комісії завершити переговори з Україною щодо зони вільної торгівлі до кінця року. Таке рішення було ухвалене за підсумками засідання Ради ЄС з питань зовнішніх відносин (торгівля), яке відбулося в понеділок у Брюсселі, передає Українська правда. “Рада підтримує амбітну мету Єврокомісії завершити переговори щодо створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі з Україною найпізніше до саміту, який відбудеться наприкінці цього року”, – заявив головуючий на засіданні міністр економіки Польщі Марчін Корольок. Європейський комісар з питань торгівлі Карл де Гухт підтвердив таке рішення. “Ми завершимо переговори до кінця року. Я зустрічався з першим віце-прем’єром Клюєвим минулого тижня. Прогрес дуже хороший. Ми змогли закрити провали з таких проблем, як енергетика, газ, сільське господарство, експортні мита”, – зазначив він.

Не пустити патріарха

Патріарх Кіріл може не доїхати до Чернівців. Афганці, чорнобильці та діти війни погрожують перекрити шлях главі РПЦ. Про це повідомив заступник голови Чернівецької міської організації “Спілка Чорнобиль” Манолій Желєзний. “Нам призначили зустріч з головою ОДА Михайлом Папієвим”, – повідомив Желєзний. За його словами, бажання обласної влади зустрітися з афганцями та чорнобильцями викликане тим, що на 27 вересня анонсувалася акція протесту під стінами ОДА. “На зустрічі з губернатором будемо вимагати дотримання наших вимог – дослухатися до протестувальників та закріпити соціальні пільги незахищеним верствам у законі. У разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право провести акцію протесту у день візиту патріарха Кіріла на Буковину. 2 жовтня перекриємо рух вулицею Руською”, – наголосив він. 

Убивцю мольфара лікуватимуть

Прокуратура Івано-Франківської області скерувала у Верховинський райсуд кримінальну справу про вбивство мольфара Михайла Нечая. Як з’ясувало слідство, злочинець перебував у стані, в якому не здатний був усвідомлювати свої дії та керувати ними. У зв’язку із цим суд буде розглядати питання про його подальше лікування у психіатричному стаціонарі зі суворим спостереженням. Тим часом відомо, що обвинувачуваний в убивстві Павло С. вже мав проблеми із законом. В 1999 р. він убив одну людину і скоїв замах на життя іншої. Однак і тоді його не посадили у в’язницю, а відправили на лікування. У липні Павло С. втік з лікувального закладу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3223 / 4.09MB / SQL:{query_count}