Проблемна вакцинація

Міністерство охорони здоров’я стверджує, що найзатребуваніші вакцини придбано, проте медики Львівщини й досі чекають їх надходження

Міністерство охорони здоров’я стверджує, що найзатребуваніші вакцини придбано, проте медики Львівщини й досі чекають їх надходження

Минулого тижня прес-служба МОЗ повідомила, що  проблему із забезпеченням вакцинами вирішено і вперше за останні три роки вдалося забезпечити потребу у вакцинах для профілактики таких найбільш небезпечних інфекцій як дифтерія, туберкульоз, поліомієліт до 100%.

Попри публічні заяви МОЗ, на Львівщині ситуація залишається критичною. Медичні установи Львова з дня на день чекають надходжень. За словами завідувача епідеміологічного відділу Львівської міської СЕС Вікторії Нижник, 3 тис. доз бельгійської вакцини “Інфанрекс” (проти дифтерії, правця, кашлюка), які санепідемстанція м. Львова отримала 14 вересня, станом на початок цього тижня майже вичерпалися. “Згідно з рознарядками, вакцина пішла в алергологічний центр міської дитячої клінічної лікарні, де в умовах стаціонару щеплять дітей із протипоказами, у будинки дитини №1 та №2. Решта – у дитячі поліклініки, – розповіла “Пошті” лікар-епідеміолог. – У міському складі СЕС залишилося 15 доз. Обіцяють, що найближчим часом вакцини таки поступлять”.

Ще гірша ситуація є із вакцинами БЦЖ та дифтерійної групи. “Майже у всіх пологових будинках Львова залишилося до 100 доз вакцини БЦЖ для новонароджених. Критична ситуація у 1-му міському клінічному пологовому будинку (вул. Мечнікова, 8 – “Пошта”), адже 16 вересня запас вакцини БЦЖ вичерпано”, – додає вона.

Якщо найближчим часом вакцини не надійдуть, новонароджених із пологового будинку виписуватимуть без щеплень.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8595 / 4.35MB / SQL:{query_count}