Стосунки крізь призму газу

Більшість українців вважає російсько-українські газові взаємини прохолодними  

Більшість українців вважає російсько-українські газові взаємини прохолодними  

Згідно з результатами дослідження, яке провела соціологічна група “Рейтинг” наприкінці вересня 2011 р., 27% опитаних українців назвали стосунки України та Росії теплими, водночас 46% – прохолодними (у т.ч. 23% – прохолодними, 21% – напруженими, 2% – ворожими). Крім того, 20% опитаних українців оцінили стосунки України та Росії як нейтральні, 7% – не визначилися з відповіддю.

Найкраще оцінюють стосунки України та Росії на півдні нашої держави (40% – як теплі), найгірше – на Донбасі, Заході і Сході (22%). У газових питаннях лише 5% опитаних українців оцінили стосунки України та Росії як теплі (у т.ч. 1% – дружні, 2% – добросусідські, 2% – доволі теплі), водночас 76% – як прохолодні та передусім напружені (у т.ч. 26% – прохолодні, 43% – напружені, 7% – ворожі). 

Крім того, 12% опитаних українців уважають стосунки України та Росії в газових питаннях нейтральними, 9% – не визначились із відповіддю. Таким чином, на думку українців, стосунки двох сусідніх держав більше прохолодні, ніж теплі, а у газовій сфері вони взагалі напружені, а подекуди навіть ворожі. Варто зазначити, що практично аналогічно оцінюють українсько-російські стосунки і росіяни, хоча вони дещо м’якші у своїх судженнях. 

Так, згідно з результатами дослідження, яке провів Левада-Центр у серпні 2011 р.,

28% росіян оцінили стосунки України та Росії як теплі,  водночас лише 39% – як прохолодні (у т.ч. 26% – прохолодні, 11% – напружені, 2% – ворожі). Крім того, 27% опитаних росіян переконані, що стосунки України та Росії нейтральні, 7% – не визначились з відповіддю.

Під час дослідження було опитано 2000 громадян України від 18 років у всіх областях. Похибка – не більше 2,2%. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0087 / 4.06MB / SQL:{query_count}