Перша перемога пільговиків

У відповідь на багатотисячну акцію протесту чорнобильців та афганців парламент переніс прийняття скандального законопроекту про порядок і розмір нарахування компенсацій

У відповідь на багатотисячну акцію протесту чорнобильців та афганців парламент переніс прийняття скандального законопроекту про порядок і розмір нарахування компенсацій

Верховна Рада України передумала ухвалювати законопроект № 9127, яким, зокрема, мала намір уповноважити уряд встановлювати порядок і розмір компенсацій пільговикам. Сталося це у вівторок, 20 вересня, після того, як під стіни парламенту приїхало близько 15 тисяч чорнобильців і афганців. Саме цих двох категорій стосувався згаданий вище законопроект, а точніше його перехідні положення.

Спершу ніхто з депутатів на протестувальників уваги не звертав. Обранці почули людей лише після відчайдушної спроби пільговиків увійти до парламенту. Бійці “Беркута” ледь стримали розлючений натовп. Люди розтрощили частину огорожі та шибку на дверях Ради.

Зрештою, до чорнобильців і афганців вийшов голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов. Він повідомив, що законопроект про обмеження соціальних гарантій ветеранам-афганцям та чорнобильцям цього тижня не розглядатимуть. За його словами, між депутатами та мітингувальниками відбулася “доволі складна, емоційна та іноді навіть чоловіча розмова”.

Врешті, сказав Єфремов, було вирішено відтермінувати ухвалення закону в цілому до узгодження його тексту з громадськими організаціями, які захищають права воїнів-афганців, чорнобильців та інших категорій громадян.

Робочу групу, яка має знайти спільну мову з пільговиками, за словами Єфремова, очолить віце-прем’єр Сергій Тігіпко, “тому що він відповідає за цей напрям в уряді”.

Тим часом голова Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький заявив, що спілка вимагає видалити зі законопроекту другий розділ та перехідні положення. У разі невиконання цих вимог, ветерани погрожують розпочати безстрокову акцію протесту з вимогою розпуску парламенту. 

КОМЕНТАР
Микола Криворучко, почесний голова ЛОО Спілки ветеранів Афганістану:
- Парламент перетворився на клуб за інтересами, депутати не мають часу, і їм нецікаво відстоювати інтереси громадян України. У чому полягають  соціальні пільги афганців? Йдеться про пільги на оплату квартплати. Усі інші пільги не використовуються. Так, учасникам бойових дій на оздоровлення нічого не дають. Якщо піти в органи соцзахисту, то влітку зі скрипом можуть видати лише кілька путівок. Я вже не кажу про лікування! Вимоги у нас такі: дострокові парламентські вибори та відставка уряду. Ми сподіваємося, що президент України Віктор Янукович має здоровий глузд і накладе вето на цей закон.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4303 / 3.99MB / SQL:{query_count}