Флот або газ

Росія погрожує забрати свої кораблі з Криму. Росія припускає розірвання “харківських угод” у разі звернення України до суду для перегляду газових контрактів. Якщо “харківські угоди” буде розірвано, Україна втратить знижку на газ, а Чорноморський флот РФ піде з Севастополя достроково.

Росія погрожує забрати свої кораблі з Криму

Росія припускає розірвання “харківських угод” у разі звернення України до суду для перегляду газових контрактів. Якщо “харківські угоди” буде розірвано, Україна втратить знижку на газ, а Чорноморський флот РФ піде з Севастополя достроково.
Про це повідомив радник посольства Росії в Україні, керівник групи економічної політики Алєксєй Урін. З його слів, звернення до суду України з цього питання може мати дуже серйозні наслідки. Урін висловив сумніви в тому, що Україна досягне успіхів у перегляді контрактів. “Але негативні наслідки можливі. Може бути розірвано “харківські угоди” й втрачено знижку на газ”, – сказав він.
Радник російського посольства також зазначив, що знижка, яку отримає Україна за результатами угод, дає їй змогу заощаджувати до
4 млрд доларів щорічно.
Як повідомлялося раніше, президент Віктор Янукович заявив про фактичну готовність матеріалів для подачі в суд щодо газових контрактів з Росією. З його слів, зараз Україна переплачує 200 доларів за кожну тисячу куб. м газу, а це, як зазначає президент, 5-6 млрд доларів на рік.
Справедливою ціною на газ для України Янукович вважає ціну на газ для Німеччини мінус 70 доларів транзитного тарифу від кордону Росії до Німеччини й ще мінус 100 доларів на тис. куб. м згідно з “харківськими угодами”.
У квітні 2010 року в Харкові влада України та Росії домовилися продовжити перебування Чорноморського флоту Росії в Україні до
2042 р. і прив’язати ціну оренди за його розташування до ціни на газ.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8250 / 4.06MB / SQL:{query_count}