Паспортна експансія

Заступник державного секретаря США Денієл Фрід має намір найближчим часом відвідати Україну. Однією з основних тем під час візиту буде розгляд заяв Президента України Віктора Ющенка про те, що Росія видає в Криму російські паспорти тисячам місцевих жителів.

pass.jpgЗаступник державного секретаря США Денієл Фрід має намір найближчим часом відвідати Україну. Однією з основних тем під час візиту буде розгляд заяв Президента України Віктора Ющенка про те, що Росія видає в Криму російські паспорти тисячам місцевих жителів.

Як повідомляє УНІАН із посиланням на американське інформагентство Associated Press, на засіданні комітету з питань оборони сенату США Фрід заявив, що Україна дійсно має привід для занепокоєння. Адже, нагадаємо, схожу політику Росія проводила у Південній Осетії та Абхазії. Чим це закінчилося для Грузії, ми усі добре знаємо.

"Ми не повинні дозволити Росії провести лінію у центрі Європи і оголосити, що нації з її боку лінії належать до "московської сфери впливу", і тому вони не можуть приєднуватись до європейських та трансатлантичних інституцій", -  каже Денієл Фрід.

До речі, Міністерство внутрішніх справ України і без втручання США стурбоване цією ситуацією. Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вчора повідомив, що МВС уже звернулося до ро­сійської сторони з проханням надати інформацію про надання громадянам України громадянства Російської Федерації. "Також працюють всі силові структури в рамках своїх оперативних можливостей для того, щоб мати більше інформації з цього питання", - сказав Луценко.

У той же час пан Луценко свідомий того, що вирішити цю проблему можна лише поліпшенням рівня життя, соціальних стандартів і створенням безпечних умов для мешканців України.

Згідно з українським законодавством, подвійне громадянство не дозволено, тому власникам двох паспортів доведеться визначитися. Хоча жодної відповідальності за наявність паспорта іншої країни законом не передбачено. Просто такі особи будуть обмежені у певних правах, скажімо, голосування, на виборах. Вони також мали б опинитися в іншому законодавчому полі щодо працевлаштування, ведення бізнесу, навчання, володіння автотранспортом, пенсійного забезпечення тощо.

Напередодні це питання підняла і прем'єр Юлія Тимошенко. За її словами, в Україні слід створити умови, щоб такі громадяни несли відповідальність за законом.

Втім, сама Росія стверджує, що не видає паспорти в Криму. Посольство Росії в Україні повідомлення ЗМІ про роздавання російських паспортів у Криму розцінює як провокацію.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.8280 / 4.07MB / SQL:{query_count}