Українські новини: телеграф

Відпочинкові смаки.Єдиний телефон.Аграрії поза підтримкою.Черги у дитсадки

Відпочинкові смаки

За кордоном відпочиває лише 1% українців, а чверть наших громадян під час відпустки нікуди не їде. Такі дані наводить Державне агентство із туризму та курортів України, передає радіо “Ера-fm”. За офіційними даними, близько половини українців (43%) проводять свою відпустку на дачі або у селі, а третина – на вітчизняних курортах. Через нестачу коштів, зазначають у Держагентстві, наші громадяни усе більше враховують переваги внутрішнього туризму. Цього літа найпопулярнішими серед відпочивальників були одеські пляжі, Шацькі озера та курорти Криму. Ті ж, хто відпочивав за кордоном, найчастіше їхали в Єгипет, Францію та Італію. Згідно з даними за минулий рік, недалеко від дому відпочивало більше половини українців, до того ж чверть із них не мали змоги відпочити у іншому місці.

Єдиний телефон

Уряд подав до парламенту законопроект про єдиний екстрений номер 112. У документі пропонують замість кількох номерів виклику служб екстреної допомоги (101, 102, 103, 104) увести один, за яким можна буде викликати потрібну службу. Повідомляється також, що на етапі впровадження нового номера попередні телефони існуватимуть паралельно із новим. На створення системи 112 бюджетом передбачено виділити 503,26 млн грн, 2,33 млн із яких мали бути освоєні у 2009 і 2010 роках. Цьогоріч фінансування проекту становитиме 39,55 млн грн, а наступного року – 461,38 млн грн.

Аграрії поза підтримкою

Лише 4,5% сільськогосподарських підприємств у 2010 році змогли скористатися державною підтримкою агропромислового комплексу. Причина – неодноразові зміни обсягів, напрямів цієї підтримки, повідомляє прес-служба Рахункової палати. Аудитори підрахували, що із 52 тисяч сільськогосподарських підприємств держава підтримала лише 2,3 тисячі.
“Пільгові кредитні ресурси використовували у 2010 році лише 10% фермерських господарств. Соціально спрямовані дорадчі послуги в 11 регіонах країни взагалі не надавалися, при цьому до державного бюджету повернуто майже 40% виділених за відповідною бюджетною програмою коштів Стабілізаційного фонду”, – повідомляють аудитори.

Черги у дитсадки

Найбільшу чергу в дитячі садочки обласних центрів зафіксовано у Львові. 20 тисяч малюків, а це майже половина дітей дошкільного віку, не можуть скористатися дошкільними закладами. Про це учора повідомив “Укрінформ”. Там підрахували, що на другому і третьому місцях за довжиною черг – Севастополь та Сімферополь (7500 та 6000 відповідно). Немає проблем із влаштуванням дітей у дошкільні заклади у Житомирі, Луганську, Сумах, Харкові та Херсоні. А у двох містах – Ужгороді та Чернівцях – не лише немає черг, а є вільні місця. Керівництво міських управлінь освіти не приховує, що навіть у благополучних регіонах переповнені групи, а також навчання і виховання у навчальних закладах не за місцем проживання залишаються реаліями життя українських дошкільнят та їх батьків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7935 / 4.07MB / SQL:{query_count}