Безвихідь – кращий стимул

Урядовці та президент мають намір рішучіше долати енергозалежність. Україна через п’ять ро­ків може значно зменшити залежність від російської енергетики. Принаймні такі обіцянки звучать від очільника енергетичного відомства. Від імені керівника держави видаються відповідні доручення.На початку тижня міністр енергетики Юрій Бойко заявив, що в наступній п’ятирічці держава скоротить закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів. Досягнуть цього, каже міністр, передусім за допомогою збільшення видобутку власного газу.

Урядовці та президент мають намір рішучіше долати енергозалежність

Україна через п’ять ро­ків може значно зменшити залежність від російської енергетики. Принаймні такі обіцянки звучать від очільника енергетичного відомства. Від імені керівника держави видаються відповідні доручення.
На початку тижня міністр енергетики Юрій Бойко заявив, що в наступній п’ятирічці держава скоротить закупівлю російського газу до 12 млрд кубометрів. Досягнуть цього, каже міністр, передусім за допомогою збільшення видобутку власного газу. Також запроваджуватимуть енергозберігаючі технології та замінюватимуть “дорогий експортний газ” вітчизняним вугіллям.
За офіційними даними, минулого року країна видобула 20,5 млрд кубометрів газу, 18,3 із яких видобула державна НАК “Нафтогаз Україна”. Цей показник поступається навіть показникам післякризового 2009 року. Проте у Мін­енергетики вирішили інтенсифікувати видобуток, вийшовши у 2017 році на 27 млрд вітчизняного газу, який і постачатимуть в українські оселі. Бойко, наводячи ці показники, згадав про відповідну державну програму. “Ми маємо власну програму, яка направлена на збільшення видобутку газу. Вже придбали одну бурову платформу, зараз оголошуємо про тендер на закупівлю наступної, що дозволить прискорити розвиток видобутку газу в Чорному морі. Ми плануємо з 20 млрд куб. метрів власного видобутку вийти на 27 млрд за 5 років”, – цитує прес-служба Міненергетики слова Бойка.
Минулого року українці спожили 57,6 млрд кубометрів газу. Хоча “українці” – це надто гучно, адже насправді побутові споживачі “освоїли” 29,2 млрд кубометрів. Інше – квота підприємств та комерційних організацій. Порівняно із 2009 роком, споживання зросло на 5,7 млрд кубометрів (або на 11%). При цьому імпорт сусідського газу збільшився на 35,7% – до 36,5 млрд куб. м. Проте уже в наступному році, висловив упевненість Бойко, Україна знизить споживання природного газу на 10 млрд кубометрів. Сміливе, але скупо аргументоване передбачення. Адже, судячи із тексту президентського доручення, урядовці переписуватимуть державні програми. Але чи вплине зміна слів на зміну цифр – ще треба прослідкувати.
У понеділок Віктор Янукович теж долучився до розв’язання енергетичної проблеми, підписавши доручення президента “Щодо запобігання негативному впливу на економіку України значного зростання ціни на імпортований природний газ”. Згідно з документом, до зими прем’єр Азаров має виконати кілька завдань. Внести до парламенту законопроект, яким запровадять обов’язковий облік виробленої, транспортованої, спожитої енергії; підкоригувати державні енергетичні програми, зменшивши обсяги використання природного газу і збільшивши цифри використання альтернативних видів палива; удосконалити використання державних коштів і придумати ще якісь стимулюючі кроки до запровадження енергоефективних технологій.
Схоже, що українські посадовці просто змушені сміливо обіцяти – вочевидь, перемовини із РФ не дають бажаних результатів. Нагадаємо, нещодавно після зустрічі двох президентів у Сочі відбулося чергове засідання російсько-української комісії, яка міркує над можливостями зміни розрахункової формули за газпромівське паливо. Проте про деталі, а головне – результати візиту Бойка до пана Міллєра не повідомили.

ДО ТЕМИ:

Україна може звернутися до Росії з проханням про “інтеграційну” знижку на газ, як це раніше зробила Білорусь. Про це, як повідомляє інформаційне агентство “Новости”, заявив президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв. Він зазначив, що чинна газова угода з Україною повинна виконуватися, не заперечивши в майбутньому в цій галузі різних варіантів, якими українська сторона повинна зацікавити російську. “Але я вам скажу прямо: нехай Україна нас зацікавлює, щоб нам було цікаво думати про таке співробітництво на майбутнє”, – сказав Дмітрій Мєдвєдєв. Як приклад, він навів компроміс, досягнутий з Білоруссю: Мінську пообіцяли так звану інтеграційну знижку за участь у Митному союзі та згоду продати Росії “Бєлтрансгаз”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.4996 / 4.11MB / SQL:{query_count}